• In English
 • Держенергоефективності та Українська воднева рада закріпили співпрацю укладанням Меморандуму

  Т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та президент Енергетичної асоціації «Українська воднева рада» Олександр Рєпкін підписали Меморандум про партнерство у сфері розвитку водневої енергетики.

  Ціль - спрямувати зусилля на ефективне співробітництво щодо прискорення впровадження водневих технологій на енергетичному ринку України.

  У рамках Меморандуму сторони домовилися разом працювати над такими завданнями:

  виявлення та зняття бар’єрів щодо впровадження водневих технологій в Україні;

  розвиток партнерства у сфері водневих технологій між Україною, країнами Європейського Союзу, США та іншими країнами світу.   

  «Держенергоефективності цінує співпрацю із Українською водневою радою, яка ще три роки тому у часи створення вбачала перспективність водневої енергетики в усьому світі та Україні. Асоціація активно розвиває зв’язки України із європейськими асоціаціями та розробляє ініціативи у цьому напрямі», - повідомив Костянтин Гура.

  Також очікується, що воднева енергетика у світі може стати великим  конкурентним ринком.

  «Україна розглядається Євросоюзом як один із стратегічних партнерів у розвитку водневої енергетики. З огляду на наш потенціал ми маємо всі шанси інтегруватися у водневі плани Європи. Завдання – створити умови для ефективного функціонування цього ринку. Тому вже із Міненерго та UNECE досліджено шляхи розвитку цієї сфери і ведеться робота над Стратегією розвитку водневої енергетики в Україні до 2050 року», - додав він.

  «Вже є низка спільних ініціатив, які плануємо реалізувати для розвитку водневої економіки», - повідомив Олександр Рєпкін, президент Енергетичної асоціації «Українська воднева рада».

  Сторони дійшли згоди, що об’єднання зусиль різних сторін – влади, бізнесу, асоціацій, експертів – важлива складова для ефективного розвитку водневої енергетики за кращими світовими практиками.