• In English
 • Держенергоефективності та Німецьке енергетичне агентство розглянули можливості посилення співпраці у «чистій» енергетиці

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із експертами Німецького енергетичного агентства (DENA) та німецького проекту «DENA System Transformation of Ukraine» обговорив особливості розвитку «чистої» енергетики у Німеччині та Україні, а також шляхи балансування енергосистеми.

  Зокрема, експерти проекту, запровадженого Федеральним міністерством економічних відносин та енергетики Німеччини, готові ділитися досвідом щодо оптимізованої інтеграції відновлюваних джерел енергії в енергосистему.

  Як відомо, у Німеччині  ще у 2017 р. близько 34% електроенергії вироблялося саме із відновлюваних джерел.

  «При цьому, в Україні лише за 9 місяців 2019 р. введено понад 2600 МВт нових потужностей з відновлюваної енергії, що в 3 рази більше, ніж за весь 2018 рік (848 МВт). Такі швидкі темпи впровадження нових об’єктів потребують балансування шляхом застосування ефективних сучасних рішень у цій сфері», - повідомив Сергій Савчук.

  Обговоривши зазначені питання, сторони домовилися опрацювати можливість зміцнити співпрацю Держенергоефективності та DENA у рамках оновленого Меморандуму про партнерство.

  Особливу увагу планується приділити  таким питанням:

  безпека енергопостачання та оптимізована інтеграція об’єктів відновлюваної енергетики до енергосистеми;

  механізми стимулювання використання електроакумулюючих систем.