• In English
 • Держенергоефективності та місцева влада Сумської області обговорили інструменти підвищення енергоефективності громад

  «Енергоефективне використання енергетичних ресурсів – це розквіт держави, крок до конкурентоспроможної економіки, гідного рівня життя українців та євроінтеграції», – повідомив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко на відкритті семінару з підвищення енергоефективності громад Сумської області.

  Захід відбувся у рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії у Сумській області за ініціативи Держенергоефективності, Представництва Фонду ім. Ф. Еберта та Української асоціації енергосервісних компаній.

  Юрій Шафаренко наголосив, що саме завдяки впровадженню програм підтримки проектів у сфері енергоефективності та «зеленої» енергетики громади отримають:

  • стабільне енергозабезпечення;
  • економію витрат на оплату комунальних послуг та покращення комфортних умов проживання;
  • модернізацію будівель та активізацію бізнесу;
  • поповнення бюджетів різних рівнів і створення робочих місць.

  Для фінансування зазначених ініціатив створено чимало різних інструментів: зелені облігації, теплі кредити, державні програми, гранти, банківські програми тощо.

  Юрій Шафаренко також запевнив, що шлях енергоефективності – незворотній для України, а законотворча робота продовжується: «4 березня цього року Парламентом схвалено у першому читанні за основу довгоочікуваний проект Закону України «Про енергетичну ефективність». Законопроектом встановлюються нові рамкові умови для реалізації політик в сфері енергоефективності на усіх рівнях. Наразі законопроект доопрацьовано для його подальшого розгляду на засіданні профільного Комітету та безпосередньо в залі ВРУ у 2-му читанні».

  У свою чергу, заступник голови Сумської ОДА Тарас Савченко розповів про активну роботу у сфері енергоефективності. Зокрема, Сумщина лідирує за програмою «теплих кредитів» як за кількістю отриманих кредитів, так і за обсягом залучених коштів.


  Системи енергоменеджменту вже функціонують у містах Суми, Глухів, Конотоп, Охтирка, Краснопільській та Тростянецькій територіальних громадах.

  В області також ведеться робота щодо застосування енергоефективних технологій на комунальних підприємствах та у бюджетних установах, встановлення індивідуальних теплових пунктів, переведення котелень на альтернативні види палива.

  Детальніше про переваги різних інструментів у сфері енергоефективності розповіли представники Держенергоефективності.

  Тамара Буренко – начальник Управління низьковуглецевого розвитку Держенергоефективності повідомила, як зекономити мільйони гривень завдяки енергоменеджменту, енергомоніторингу та чому вигідно громадам запроваджувати місцеві програми з енергомодернізації осель.

  Олексій Корчміт, голова Української Асоціації енергосервісних компаній, пояснив, як підвищити енергоефективність бюджетних установ, а також об’єктів комунального сектору в рамках ЕСКО-механізму.

  Законодавчі вимоги щодо сертифікації будівель представив Роман Мельник – головний спеціаліст відділу сертифікації Держенергоефективності.