• In English
 • Держенергоефективності та GIZ уклали Меморандум щодо співпраці для підвищення енергоефективності в Україні

  Зважаючи на  успішний досвід партнерства, Держенергоефективності та Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ домовилися продовжити співпрацю у рамках нового проекту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».

  Відповідний Меморандум підписали т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, директор сектору енергоефективності GIZ Ukraine Джордж Крістодореску та керівник проекту Рікардо Кюльхайм.

  Ціль проекту - поліпшити рамкові умови з підвищення енергоефективності в країні, а саме:

  • сприяти імплементації Директиви ЄС з енергоефективності (у т.ч. підтримка термомодернізації будівель центральних органів влади зразкового характеру відповідно до ст. 5 Директиви ЄС про енергоефективність);
  • підвищувати енергоефективність на муніципальному рівні шляхом запровадження систем енергоменеджменту, розробки енергетичних планів, реалізації проектів тощо;
  • створити можливості для навчання фахівців та підвищення їхньої кваліфікації у цій сфері.

  Враховуючи високу енергоємність економіки країни, зазначені завдання є вкрай важливими для країни. Крім цього, такий комплексний підхід до досягнення мети відповідає стратегічному баченню Агентства. Важливо працювати і над законодавством, і безпосередньо із владою на місцях, а також створювати умови для наповнення ринку фахівцями.

  «Сьогодні вкрай важливо посилити реформи у цій сфері, щоб зменшити залежність країни від імпорту традиційних енергоресурсів, скоротити витрати на оплату платіжок, у т.ч. у бюджетному секторі, активізувати бізнес щодо запуску нових проектів, розвивати нові ринки послуг і водночас створювати додаткові робочі місця», - прокоментував К. Гура.