• In English
 • Держенергоефективності та Фонд державного майна України розглянули шляхи підвищення енергоефективності будівель Фонду

  Т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та Заступник Голови Фонду державного майна України Костянтин Кошеленко провели зустріч і обговорили можливості для підвищення енергоефективності будівель фонду.

  Особливу увагу було приділено механізмам фінансування енергоефективних проектів. Це і Фінсько-українських трастовий фонд, і енергосервіс, і підтримка проектів міжнародної технічної допомоги (GIZ) тощо.

  «Наприклад, спільними зусиллями МЗС Фінляндії, НЕФКО та Держенергоефективості було створено Фінсько-український трастовий фонд. Він надає грантову підтримку для розробки якісних техніко-економічних обгрунтувань для проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики. За 2 роки розглянуто вже понад 120 заявок та підтримано більше 20 проектних пропозицій», - прокоментував Костянтин Гура та додав, що участь у Фонді може допомогти залучити фінський досвід та технології на український ринок.

  Ще одним інструментом є енергосервіс. Його перевага в тому, що замовник залучає саме приватні інвестиції в енергоефективні проекти, отримує економію витрат на енергоносії та модернізоване обладнання.

  В країні укладено понад 480 ЕСКО-договорів на суму близько 1,1 млрд гривень. З них понад 40 контрактів впроваджуються на об’єктах ЦОВВ.

  «Наразі важливо врегулювати існуючу правову колізію, яка виникла з квітня ц.р. та унеможливила закупівлі ЕСКО на Prozorro. І для вирішення питання вже підготовлено відповідний законопроект», - нагадав Костянтин Гура.

  Окрім цього, Костянтин Гура розповів про тісну співпрацю Держенергоефективності з міжнародними партнерами. Зокрема, проекти технічної допомоги GIZ, UNDP, UNIDO, а також такі фінансові установи, як Європейський інвестиційний банк, Світовий банк, Міжнародна фінансова корпорація, НЕФКО та інші систематично підтримують розвиток сфери енергоефективності та надають фінансування для цього.

  Також Агентство має досвід співпраці з Держводагентством, Держстатом, МОН, МВС, Міноборони, ДСНС.

  «У цілому важливо, що все більше ЦОВВ проявляють ініціативу щодо термомодернізації своїх об’єктів. Органи влади можуть і мають відігравати показову роль у питаннях енергоефективності і бути прикладом для інших», - повідомив Костянтин Гура.

  Загалом сторони домовилися визначити об’єкти, які потребують нагальної модернізації, пріоритезувати проекти та опрацювати шляхи їх впровадження.