• In English
 • Держенергоефективності: Ще 2 тисячі домогосподарств встановили сонячні електростанції у I кварталі цього року

  Все більше українців переходять на відновлювані джерела енергії. За 1-ий квартал 2021 р. майже 2 тис. родин встановили СЕС. Для порівняння це більше, ніж за весь 2017 рік (1901 СЕСд).

  Таким чином, загальна кількість сімей, які генерують і споживають електроенергію з енергії сонця, зросла на 7% і сягнула майже 32 тисяч. Сумарна потужність встановлених ними СЕС – 835 МВт.

  «Статистика показує, що зацікавленість українських домогосподарств щодо «чистих» джерел енергії не вщухає. Адже власна СЕС – це реальна можливість бути незалежним від енергопостачальника, самостійно генерувати електроенергію і менше сплачувати за комірне», - прокоментував в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

  Окрім того, що все більше родин використовують «чисту» енергію, розвивається ринок матеріалів та послуг із встановлення СЕС. На сьогодні встановлені родинами 835 МВт – це вкладені інвестиції обсягом близько 640 млн євро.

  «Важливо, що ці домогосподарства, які перейшли на електроенергію з енергії сонця, - це так звані перші проз’юмери в Україні (виробники і споживачі енергії). Така розподілена генерація є ефективною, оскільки споживання енергії відбувається у точці її генерації. Щоб і надалі сприяти розвитку цього напряму, ми розробляємо вже популярний у світі механізм – Net Energy Metering», - наголосив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

  Домогосподарства із встановленими сонячними станціями загальною потужністю 835 МВт в середньому за рік можуть виробляти близько 960 млн кВт*год електричної енергії, чого достатньо для енергозабезпечення близько 320 тис. домогосподарств.

  ТОП-3 області-лідери за кількістю встановлених СЕСд:

  • Дніпропетровська – 4446 станцій загальною потужністю 122 МВт;
  • Тернопільська – 2614 станцій загальною потужністю 74 МВт;
  • Київська – 2468 станцій загальною потужністю 54 МВт.