• In English
 • Держенергоефективності із НКРЕКП, НАК «Нафтогаз», ТЕЦ та підприємствами ТКЕ розглянули шляхи підвищення енергоефективності теплоенергетичного сектору


  Т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко онлайн-наради щодо стимулювання впровадження заходів з енергоефективності на теплопостачальних підприємствах.

  В обговоренні взяли участь представники Міненерго, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз», КП «Київтеплоенерго», ЛМКП «Львівтеплоенерго»,  КП «Тепловик» та інших підприємств ТКЕ.

  Розпочинаючи нараду, Костянтин Гура окреслив значну енергоємність теплоенергетичного сектору та нагальну необхідність впровадження заходів з енергоефективності і розробку механізмів їхньої підтримки.

  Як відомо, інфраструктура для виробництва та транспортуванні енергії в Україні в переважній більшості створювалася у радянські часи та наразі знаходиться в критичному стані. За даними звіту НКРЕКП за 2019 рік, зношеність основних фондів ТЕЦ складає 70 – 80 %, а в секторі ТКЕ - 44,5 % котлів з терміном експлуатації понад 30 років та 83,9 % теплових мереж з терміном експлуатації понад 25 років.

  Представники ТКЕ назвали проблемні питання та заходи, які планується впровадити. Серед них – реконструкція енергоблоків, котлів, заміна електрообладнання, встановлення економайзерів, теплових насосів, когенераційних установок на біомасі та інше.

  У свою чергу, Юрій Шафаренко поінформував про діючі стимули для проектів з біоенергетики. Зокрема, на сьогодні діє «зелений» тариф на виробництво електроенергії з біомаси та біогазу на рівні 12,39 євроцентів/кВт*год, а також тариф на теплову енергію з альтернативних джерел енергії на рівні 90% від тарифу на теплову енергію з газу. Крім цього, планується звільнити установки, які використовують біомасу, від сплати податку за викиди СО2. Також є низка законопроектів, які сприятимуть виробництву біометану та вирощуванню енергорослин.

  За підсумками наради домовлено, що підприємства ТКЕ сформують та нададуть до Міненерго і Держенергоефективності інформацію про:

  • енергоефективні заходи, які вже здійснюються, і прогнозовану економію  енергоспоживання;
  • проекти, заплановані у  коротко- та довгостроковій перспективі, та потенціал зменшення використання енергоресурсів.

  Узагальнена інформація від підприємств ТКЕ стане основою для аналізу та розробки дієвих механізмів підтримки енергоефективних проектів.