• In English
 • Держенергоефективності разом з GIZ працюватиме над механізмами стимулювання енергоефективності на підприємствах

  Шляхи співпраці у сфері підвищення енергоефективності на підприємствах обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із заступником директора Проекту GIZ «Реформи у сфері енергоефективності України» Імою Хреновою-Шимкіною та директором Проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» Рікардо Кюльхаймом.

  Сергій Савчук наголосив, що Україна взяла на себе важливі міжнародні зобов’язання: затверджено Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 р. та ратифіковано Паризьку угоду. Підвищення енергоефективності передбачається в енергоємних секторах, у тому числі у промисловості.

  Цю тезу підтвердив і Рікардо Кюльхайм. Особливо високий потенціал енергозбереження мають малі та середні підприємства, які можуть знизити обсяг енергоспоживання на 30-50%.

  «Наша ціль - енергетична модернізація українських підприємств. Тож, Проект фокусується на таких ключових напрямах, як консультаційна підтримка підприємств, реалізація пілотних заходів, підготовка фахівців та програм стимулювання», - повідомив Рікардо Кюльхайм.

  Сторони домовилися провести найближчим часом спільний круглий стіл, щоб обговорити світові механізми стимулювання енергоефективності на підприємствах та інструменти залучення інвестицій у проекти «чистої» енергетики.

  Круглий стіл також дозволить об’єднати зацікавлені організації навколо питання  впровадження в Україні таких фінансових інструментів, як «зелені облігації», над розробкою яких вже працює Держенергоефективності. До участі у заході планується запросити міжнародних та вітчизняних експертів.

  Також сторони наголосили на необхідності підтримки діалогу та співпраці усіх зацікавлених сторін, задіяних у сфері підвищення енергоефективності у компаніях, і домовилися створити постійно-діючу Комунікаційну платформу, учасники якої розроблятимуть дорожню карту запровадження відповідних стимулюючих механізмів та інструментів у цій сфері.