• In English
 • Держенергоефективності разом із парламентарями та експертами готує законодавчі зміни щодо удосконалення енергосервісу

  Успіхи на шляху впровадження енергосервісу та подальші плани щодо удосконалення законодавства обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у Комітеті ВРУ з питань промислової політики та підприємництва за участю Голови Комітету Віктора Галасюка, його заступника Олександри Кужель та інших народних депутатів.

  «Завдяки прийнятому законодавчому підгрунтю у 2015-2016 рр., над яким працювало Держенергоефективності разом із профільними міністерствами, Комітетами ВРУ та експертами, механізм енергосервісу для утеплення бюджетних установ запрацював в Україні та почав набирати оберти», - повідомив Сергій Савчук.

  Стрімкому розвитку ринку ЕСКО також сприяла широка інформаційна кампанія, в рамках якої Держенергоефективності організувало два потужних Форуми енергоефективного партнерства та низку семінарів, а також підписало:

  41 Меморандум про співпрацю із місцевою владою;

  6 Меморандумів про партнерство із центральними органами виконавчої влади: Міноборони, Міносвіти, Держводагентством, Держстатом, Держпродспоживслужбою, Нацкомфінпослуг.

  «У результаті перші 20 ЕСКО-контрактів укладено на суму 18 млн грн. у 2016 році. Завдяки співпраці Агентства та профільних міністерств і відомств відбувся черговий крок - запуск ЕСКО-модулю у Системі публічних електронних закупівель ProZorro. Так, лише за кілька місяців, із жовтня 2017 р. і до сьогодні,  вже підписано 142 ЕСКО-договорів на суму 109 млн гривень», - зауважив Сергій Савчук.

  Інтерес інвесторів до реалізації таких проектів лише зростає. Щоб прискорити розвиток цього ринку, Держенергоефективності сформувало та продовжує наповнювати для інвесторів базу потенційних об’єктів енергосервісу, яка вже сьогодні налічує понад 16 тис. будівель ( http://saee.gov.ua/sites/default/files/documents/ESCO_objects_04_06_2018.xlsx).

  Водночас, Агентство продовжує опікуватися питанням стимулювання удосконалення укладання ЕСКО-договорів. Тому у співпраці із Комітетом ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Агентство ініціює опрацювання таких питань:

  Спрощення процедури затвердження істотних умов;

  Врегулювання питання принципів розрахунку  виплат виконавцю енергосервісу при переході на інші типи (види) палива (енергії, енергоресурсів);

  Мотивація осіб, задіяних в процесі енергосервісу з боку замовника;

  Полегшення доступу до залучення дешевих та довгих кредитних ресурсів для реалізації енергосервісу.