Держенергоефективності продовжить удосконалювати законодавство у «чистій» енергетиці відповідно до норм ЄС за підтримки проекту Twinning


Стимулювання розвитку відновлюваної енергетики та приведення українського законодавства до норм ЄС у цій сфері – пріоритет нового проекту Twinning, що буде започатковано у Держенергоефективності.

У рамках Проекту передбачається тісне партнерство Держенергоефективності із профільними відомствами Австрії та Італії, зокрема:

- Державним регулятором ринку електроенергії та газу в Австрії «E-Control»;

- Австрійським енергетичним агентством;

- Австрійським агентством з питань навколишнього середовища;

- Федеральним міністерством з питань сталого розвитку та туризму Австрії;

- Дослідницьким центром EURAC.

Разом із європейськими колегами передбачається робота у трьох ключових напрямах:

1. Імплементація статей 28-ї Директиви ЄС щодо відновлюваної енергетики до законодавства України.

2. Сприяння реалізації Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 р. та Енергетичної стратегії України до 2035 р. у частині «зеленої» енергетики.

3. Підвищення обізнаності суспільства щодо переваг «чистої» енергетики, особливостей розвитку цієї сфери, наявних програм підтримки, потенційних проектів тощо.

«Залучення кращого досвіду ЄС у зазначених питаннях буде вкрай корисним, особливо враховуючи той факт, що нещодавно Рада ЄС затвердила нову амбітну ціль для країн-членів – щонайменше 32% «чистої» енергії до 2030 року», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

«Сподіваюсь на продуктивну та результативну cпівпрацю у рамках Проекту Twinning, що розпочнеться у березні ц.р. та триватиме рік», - зауважив Сергій Савчук.