• In English
 • Держенергоефективності презентувало італійським компаніям перспективи впровадження проектів «чистої» енергетики в Україні

  Можливості співпраці України та Італії у відновлюваній енергетиці та енергетичній утилізації сміття – ключова тема зустрічі представників Держенергоефективності із італійською делегацією 12 червня в Києві.

  Ініціатором перемовин виступила Торгово-промислова палата Італії в Україні, яка забезпечила візит найкращих італійських компаній у секторі енергетики та навколишнього середовища.

  У зустрічі взяли участь представники таких компаній: «Ecomembrane», «Ies biogas», «Macpresse», «Scotta» та інших. Серед них – підприємства, що спеціалізуються у т. ч. на встановленні біогазових установок, виробництві обладнання для переробки сміття, використання біомаси, а також у сфері малої гідроенергетики тощо.

  «Саме сучасні технології та інновації у проектах із заміщення газу є затребуваними в українських громадах. Ми, у свою чергу, маємо значні ресурси для виробництва енергії із біомаси (відходів агросектору, лісового господарства, енергокультур тощо)», – пояснив Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, та закликав компанії інвестувати в українські проекти «чистої» енергетики.

  Також Костянтин Гура, радник Голови Держенергоефективності, представив Інвестиційну інтерактивну карту «UAMAP» із понад 100 потенційними проектами у «зеленій» енергетиці на 4 млрд євро та повідомив про законодавчі плани щодо стимулювання енергетичної утилізації сміття в Україні. 

  Загалом сторони домовилися більш детально опрацювати перспективні напрями співпраці двох країн, а також проаналізувати потенційні «зелені проекти» в Україні.