• In English
 • Держенергоефективності представило німецьким партнерам перспективні напрями співпраці у «зеленій» енергетиці

  Під час онлайн-конференції, ініційованої Німецько-українською промислово-торговельною палатою,  т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та заступник Голови Агентства Юрій Шафаренко окреслили широкий спектр продуктивної співпраці України та Німеччини.

  «Німеччина – стратегічно важливий партнер України та взірець у досягненні цілей «зеленого» курсу», – повідомив Костянтин Гура.

  Минулого року Україна та Німеччина підписали Заяву про запровадження Німецько-українського енергетичного партнерства. Таким чином, сторони домовилися і вже посилюють двосторонню співпрацю в енергетиці, у тому числі в енергоефективності, декарбонізації, водневій та «зеленій» енергетиці.

  «Ми продовжуємо активно співпрацювати із GIZ, Фондом ім. Гайнріха Бьолля, Фондом ім. Фрідріха Еберта, dena. Спектр роботи – дуже широкий: від імплементації директив ЄС до розробки стратегічних документів та механізмів, а ціль спільна – декарбонізація економіки», – пояснив Костянтин Гура.

  Держенергоефективності активно працює над реалізацією державної політики у сфері енергоефективності та «зеленої» енергетики, враховуючи європейські цілі.

  Так, спільно з німецькими колегами в рамках GIZ Держенергоефективності разом з Міненерго зроблено чимало роботи, особливо у сфері енергоефективності. Серед найголовнішого - фіналізовано та готується до 2-го читання у Парламенті базовий проект Закону України «Про енергетичну ефективність». 

  Своєю чергою Юрій Шафаренко повідомив про стан розвитку «зеленої» енергетики, акцентувавши увагу на значному потенціалі біоенергетики та широких можливостях для роботи інвесторів на цьому ринку.

  «37 млрд м3 у рік – максимальний потенціал заміщення газу біоенергетичними ресурсами (агровідходами, енергорослинами, біометаном, біогазом). Менше половини цього потенціалу достатньо, щоб звільнити країну від імпорту газу та заощаджувати щороку до 2 млрд доларів США», - наголосив Юрій Шафаренко та розповів про діючі та заплановані стимули для інвесторів в біоенергетичні проекти.

  «Ще один перспективний напрям співпраці України та Німеччини – воднева енергетика. Середньорічне виробництво «зеленого» водню може скласти 5,5 млрд нм3 у рік до 2035 року. Завдяки зазначеному потенціалу з виробництва водню, а також наявній інфраструктурі, з’єднаній з ЄС, Євросоюз визначив Україну пріоритетним партнером щодо співпраці в напрямку виробництва та використання «зеленого» водню», - наголосив Юрій Шафаренко.