• In English
 • Держенергоефективності пояснює успішне підвищення енергоефективності ОТГ Харківщини

  Держенергоефективності разом із Регіональним представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні та місцевими громадами Харківської області обговорили дієві механізми з енергоефективності.

  Харківська область – один із найактивніших регіонів у питаннях енергоефективності.

  Так, ц.р. в області виділено 4,4 млн грн на регіональні програми відшкодування 15% річних за «теплими кредитами» для населення та 20% суми кредитів для ОСББ. Таким чином, Харківщина займає 3-тє місце у рейтингу областей за обсягом фінансування таких програм.

  Ще 3 млн грн виділено із міського бюджету м. Харкова на цьогорічну програму співфінансування «теплих кредитів» для населення та ОСББ.

  Також профінансовано місцеві програми у мм. Чугуїв, Ізюм, Лозівській та Пісочинській ОТГ, Кегичівському та Дворічанському районах.

  Саме завдяки підтримці місцевої влади за останні 4 роки попит ОСББ на «теплі кредити» збільшено у 5 разів, а обсяг залучених на утеплення коштів – у 10 разів (із 1 млн грн у 2015 р. до 10 млн грн у 2018 році).

  Більше того, ОСББ почали реалізовувати більш комплексні проекти, залучаючи в середньому вже не 100 тис. грн кредиту, а у 2 рази більше – понад 200 тис. гривень.

  Загалом, із 2015 р. понад 170 ОСББ Харківщини скористалися «теплими кредитами» на загальну суму більше 30 млн гривень. Є чимало прикладів, коли ОСББ отримує потрійну підтримку від Уряду, області та міста, що охоплює близько 80% всього «теплого кредиту».

  «Місцева підтримка є вкрай важливою, адже допомагає родинам здешевити «теплі кредити», зробити житло енергоефективним та заощаджувати на енерговитратах», – прокоментував начальник Управління сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності Роман Палагусинець.

  У свою чергу Олексій Корчміт, радник Голови Держенергоефективності, закликав місцеві громади впроваджувати енергосервісні контракти, які дозволяють за рахунок приватних інвестицій впровадити енергоефективні проекти в бюджетних установах.

  Наразі у м. Чугуїв реалізується 2 ЕСКО-контракти. Ще оголошено 5 ЕСКО-тендерів у м. Харків, один тендер - у м. Первомайський. Готуються до ЕСКО і в Лозівській ОТГ.

  Енергоменеджмент почали запроваджувати у містах Куп’янськ, Чугуїв, Первомайський та Мереф’янській ОТГ.