• In English
 • Держенергоефективності, міжнародні організації Climate Bonds Initiative та UNDP розглянули шляхи запровадження ринку «зелених бондів» в Україні

  Можливості співпраці щодо запуску ринку «зелених бондів» в Україні обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук з керівником з питань партнерства Міжнародної організації «Climate Bonds Initiative» Сереною Венто та представниками Програми розвитку ООН.

  Як повідомила Серена Венто, ринок «зелених облігацій» щороку зростає, адже в світі формується величезний попит на інвестиції у «зелені» проекти. Тому «Climate Bond Initiative» завжди готове підставити плече країнам, що формують власні дорожні карти із залучення фінансування через випуск таких облігацій.

  «Введення в обіг «зелених облігацій» в Україні дозволить мобілізувати потрібні фінансові ресурси у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності. Тому запуск «зелених бондів» вже передбачено Планом заходів із виконання Енергетичної стратегії України до 2030 року», - повідомив Сергій Савчук.

  Наразі Держенергоефективності спільно з проектом GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» розробило пропозиції щодо законодавчих змін для формування правових засад емісії «зелених облігацій» в Україні.

  Серед подальших важливих завдань – розробка Дорожньої карти створення ринку «зелених бондів» і підготовка відповідних підзаконних актів.

  «Співпраця із «Climate Bond Initiative» та UNDP у цій сфері дозволить інтегрувати кращі світові практики в український ринок «зелених бондів» та бути позитивним сигналом для інвесторів», - переконаний Голова Держенергоефективності.

  Отже, сторони досягли згоди опрацювати можливості:

  - спільної розробки Дорожньої карти створення ринку «зелених бондів» в Україні;

  - запуску пілотних проектів у цій сфері.