• In English
 • Cергій Савчук: Широкий горизонт для українсько-китайського бізнесу - відновлювана енергетика

  Динаміку ефективної співпраці України та Китаю у відновлюваній енергетиці обговорили учасники III Українського форуму Шовкового шляху.

  Як повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, між Україною та Китаєм вже налагоджено тісні зв’язки на різних рівнях: «Так, ми співпрацюємо з Національним енергетичним агентством Китаю у рамках підписаного меморандуму у 2017 році. Ми обмінюємося досвідом щодо розвитку «чистої» енергетики, стимулів та перспективних проектів».

  «Також проводимо зустрічі із представниками китайських гігантів у цій сфері. Наприклад,  нещодавно у штаб-квартирі «Huawei» (http://solar.huawei.com/eu) ознайомилися із інноваціями у сонячній енергетиці та представили потенціал української «чистої» енергетики», - додав Сергій Савчук.

  З точки зору бізнесу китайські підприємці активно освоюють український ринок. Серед нещодавніх угод – проект Нікопольської СЕС потужністю 200 МВт, що увійде у ТОП-3 найбільших в Європі.

  Тож 3 найважливіші фокуси співпраці з Китаєм:

  інвестиції (у 2017 р. Китай став світовим лідером за обсягом «зелених» капіталовкладень);

  успішний досвід (Китай має найбільші встановлені потужності відновлюваної електроенергетики);

  інноваційні технології.

  Україна, у свою чергу, відкриває можливості для проектів не лише сонячної та вітрової енергетики, а й виробництва енергії з біомаси, біогазу та сміття.

  «Вважаємо, що Китай може бути одним із важливих партнерів для досягнення цілі - 25% «чистої» енергії у загальному первинному енергопостачанні України у 2035 році», - підсумував Сергій Сачук.