• In English
 • Держенергоефективності із Мінекономіки та GIZ презентували практичний посібник та навчальний курс з енергоаудиту для промислових підприємств

  За ініціативи Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) за участю Мінекономіки та Держенергоефективості відбулася онлайн-презентація практичного посібника і безкоштовного навчального курсу з енергоаудиту для промислових підприємств.

  «Енергоефективність є ключовим інструментом для декарбонізації економіки України, а головне – для підвищення її конкурентоздатності. Це питання є особливо актуальним для промисловості, оскільки на цей сектор припадає близько 32% від усього енергоспоживання в Україні. І перший обов’язковий крок перед впровадженням заходів – енергоаудит», – т.в.о. Голови Держенергоефективності повідомив Костянтин Гура на відкритті заходу.

  Про підтримку України з боку Німеччини, проведені численні енергоаудити на підприємствах у різних галузях та отриманий практичний досвід, який також викладено у посібнику, розповів Рікардо Кюльхайм - керівник Проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності».

  Посібник дає покрокову інструкцію з проведення енергоаудиту згідно з міжнародним стандартом ISO 50002 та стане в нагоді не лише усім українським підприємствам, незалежно від галузі, розміру чи досвіду, а й енергоаудиторам /завантажити посібник/.

  Учасники заходу також анонсували проведення безкоштовного навчального курсу з промислового енергетичного аудиту, що проходитиме онлайн 14-18 червня.

  «Вкрай важливою є належна підготовка та підвищення кваліфікації енергоаудиторів, які потім на практиці мають якісно виконувати свою роботу», - підсумував Костянтин Гура.