• In English
 • Держенергоефективності актуалізовує законопроект щодо впровадження конкуренції в системах централізованого теплопостачання

  Держенергоефективності обговорило із представниками Міненерго, Мінрегіону, НКРЕКП, USAID, теплокомуненерго та експертного середовища шляхи запровадження конкурентного ринку теплової енергії в Україні.

  На початку онлайн-наради т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура окреслив важливість змін в централізованому теплопостачанні для зниження тарифів на теплову енергію, оновлення виробничої інфраструктури, підвищення ефективності виробництва теплової енергії, заміщення природного газу іншими видами палива та енергії.

  «Окрім цього, створення ринку теплової енергії передбачено Енергетичною стратегією України до 2035 року. І ми поновлюємо діалог і співпрацю із зацікавленими сторонами. У нас є законопроект, який був напрацьований спільно з міжнародними партнерами та Біоенергетичною асоціацією України щодо  запровадження конкурентного ринку теплової енергії», – повідомив Костянтин Гура.

  Ціль – створити нормативно-правове регулювання для запровадження конкурентного ринку теплової енергії.

  «Ключова ідея змін полягає в тому, щоб надати рівні можливості доступу до мереж централізованого теплопостачання всім виробникам теплової енергії у т.ч. з відновлюваних джерел. Ми запроваджуємо в нашій моделі прозорий механізм приєднання незалежних виробників до тепломереж і недискримінаційні правила для цього», – повідомив Костянтин Гура та додав, що це також передбачається в ЄС новою директивою RED II.

  На даний час суттєвою перепоною для цього є монопольне становище існуючих підприємств централізованого теплопостачання, що часто поєднують функції виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. При цьому виникає конфлікт інтересів, що унеможливлює доступ потенційних незалежних виробників теплової енергії до централізованого теплопостачання.

  Переваги впровадження конкурентного ринку тепла є наступними:

  створення конкуренції в секторі централізованого теплопостачання;

  підвищення ефективності виробництва теплової енергії для операторів і незалежних виробників;

  впровадження недискримінаційних умов підключення незалежних виробників до теплових мереж;

  зростання приватних інвестицій в секторі централізованого теплопостачання;

  зростання заміщення природного газу біомасою та іншими альтернативними джерелами енергії в секторі централізованого теплопостачання;

  підвищення попиту на біопалива та інші альтернативні джерела енергії в секторі централізованого теплопостачання;

  створення нових робочих місць в секторі виробництва і заготівлі біопалив та виробництва відповідного біоенергетичного обладнання.

  Під час онлайн-наради учасники розглянули умови створення конкурентного ринку теплової енергії (умови встановлення тарифів, аукціони тощо).

  За підсумками обговорення домовлено, що учасники наради, у т.ч. представники ТКЕ, нададуть пропозиції до Держенергоефективності для їх подальшого узагальнення та доопрацювання законопроекту.


   Детальніше – на сайті Держенергоефективності\