• In English
 • Держенергоефективності активізує співпрацю з місцевою владою для мультиплікації кращих проектів із заміщення газу та енергоефективності

  Міста, які стають менш енергозалежними, - це клондайк знань, досвіду та проектів, які потрібно поширювати. Одне із таких міст – Ніжин.

  У цьому переконався т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура під час поїздки до м. Ніжина на Чернігівщині. У місті впроваджено проекти із заміщення газу біомасою, поглиблене ЕСКО-партнерство, міську програму «теплих кредитів» та інші заходи.

  Діючі та актуальні проекти Костянтин Гура обговорив із мером міста Анатолієм Лінником та його першим заступником Григорієм Олійником.

  Також учасники зустрічі відвідали один з успішних об’єктів - твердопаливну котельню потужністю 3 МВт.

  Котельня працює на пелетах з лушпиння соняшника та забезпечує теплом і гарячою водою Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя, музичну школу та прилеглі будинки. У рік котельня заміщує близько 1,3 млн м3 газу.

  «Котельня на біомасі – яскравий приклад ефективного використання агровідходів, щоб опалювати бюджетні установи та житлові будинки. Завдяки такому проекту задіяно вітчизняну сировину, зекономлено витрати на газ, працює бізнес, а взимку на об’єктах – тепло», - прокоментував Костянтин Гура.

  Крім цього, Костянтин Гура провів зустріч із керівництвом Ніжинського державного університету імені М. Гоголя. Як повідомили представники закладу, вони планують не зупинятися на проекті котельні, а залучати інвестиції у дахові СЕС.

  Такі проекти мають бути прикладами для наслідування іншими містами. Тому сторони домовилися продовжити співпрацю.