• In English
 • Держенергоефективності активізує роботу щодо запровадження системи гарантії походження енергії з відновлюваних джерел

  Під головуванням т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтина Гури відбулося перше онлайн-засідання Робочої групи щодо запровадження системи гарантії походження енергії з відновлюваних джерел.

  До складу Робочої групи увійшли представники Міненерго, Мінекономіки, Мінфіну, НКРЕКП, Укренерго, ДП «Гарантований покупець», Біоенергетичної асоціації України, Асоціації сонячної енергетики України, Офісу Амбасадора відновлюваної енергії та інші стейкхолдери.

  Як відомо, в ЄС гарантії походження мають на меті розкрити інформацію споживачам або клієнтам про джерело енергії, яку вони споживають. Завдяки цьому споживачі можуть свідомо використовувати саме «чисту» енергію. Весь процес видачі гарантії здійснюється в електронному вигляді.

  Багато країн вже мають досвід у цій сфері. Більше того, 24 країни ЄС впровадили цю систему та об’єдналися в Хаб Асоціації органів-емітентів, а ще 6 країн – у стадії приєднання.

  «Зважаючи на міжнародні зобов’язання щодо імплементації 28-ої Директиви ЄС, в Україні також потрібно забезпечити таку систему видачі гарантій походження. Тому сьогодні потрібно напрацювати рішення для усунення технічних та організаційних бар’єрів у цьому питанні», - повідомив Костянтин Гура.

  Гарантії походження фактично є підтвердженням використання «чистої» енергії. Це вкрай важливо, наприклад, при виробництві продукції для експорту в країни ЄС, де заплановано введення податку на імпортовану вуглецеємну продукцію.

  «Крім цього, важливим питанням є запровадження гарантій походження на біометан, оскільки вже сьогодні відкриє можливості для його експорту в ЄС!», - прокоментував Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності.

  Під час засідання учасники обговорили міжнародні зобов’язання, необхідні законодавчі зміни, технічні аспекти та подальші кроки для запровадження гарантії походження енергії з відновлюваних джерел в Україні.

  За підсумками засідання учасники дійшли згоди щодо необхідності опрацювання таких питань:

  розробка дорожньої карти запровадження в Україні електронної системи гарантій походження енергії з відновлюваних джерел;

  аналіз законодавства та підготовки відповідних змін до нього для правового врегулювання питання впровадження цієї системи;

  оцінка технічних та фінансових потреб для впровадження системи.