• In English
 • Держекоінспекція впровадить європейський досвід у боротьбі зі злочинами проти дикої природи
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 17 листопада 2020 року о 10:47

  Державна екологічна інспекція України приєдналась до міжнародного проекту WWF під назвою «SWiPE» (Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі). Будуть обмінюватись досвідом боротьби зі злочинами проти дикої природи.

  «Держекоінспекція приєдналась до міжнародного проекту «SWiPE» (Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі), який реалізовується WWF (Всесвітній фонд дикої природи). Ця ініціатива націлена на боротьбу з браконьєрством, тіньовою торгівлею, незаконним виловом та вбивством рідкісних видів тварин.

  В проекті братимуть участь 11 держав: Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Польща, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Іспанія, Італія та, звісно, Україна», - проінформував голова ДЕІ Андрій Мальований.

  В рамках проекту учасники, зокрема, створять інформаційний портал, на якому публікуватимуть найбільш резонансні кейси, що допоможе обміну досвідом між країнами.

  «Спільно будемо працювати над наступними завданнями:

  - збором інформації і аналізом фактів злочинів проти дикої природи. Це дозволить учасникам проаналізувати, які механізми використовуються в тих чи інших країнах для оперативного виявлення порушень, та застосувати їх у себе;

  - запуском інформаційного порталу, в якому будуть публікуватися кейси щодо злочинів у сфері біорізноманіття. Ресурс буде загальнодоступним, що дозволить всім охочим ознайомитись з найкращими світовими практиками запобігання злочинам проти природи;

  - проведення тренінгів для органів досудового розслідування та суддів, що дозволить розкривати більше екологічних злочинів та притягувати порушників до відповідальності», - деталізував Андрій Мальований.

  Він також додав, що участь Держекоінспекції у проекті важлива для реалізації в Україні європейського досвіду екологічного контролю.

  «Для Держекоінспекції в проекті надзвичайно важлими є впровадження європейського досвіду та найкращих світових практик для того, щоб покращити ефективність контролю в частині охорони дикої природи. Проект «SWiPE» триватиме до серпня 2023 року і Держекоінспекція буде брати участь у всіх етапах», - додав Андрій Мальований.