• In English
 • Держекоінспекція проводить рейди по виявленню фактів незаконного продажу первоцвітів
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 08 квітня 2021 року о 11:18

  Тероргани Держекоінспекції продовжують рейди по виявленню фактів незаконного продажу первоцвітів. Від початку 2021 року виявили 188 таких випадків.

  Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.. 

  «Загалом з початку року Держекоінспекція зафіксувала 188 фактів реалізації та збору червонокнижних квітів. З них 90 порушень було виявлено у місцях збору рослин, а ще 89 - випадки реалізації первоцвітів», - розповів Андрій Мальований.

  Він підкреслив, що цифра, яку вдалося зафіксувати, не показує реальної картини, адже інспектори можуть проводити рейди лише з Нацполіцією.

  «У разі виявлення правопорушення, інспектори мають залучити правоохоронців.

  Натомість торговці квітами є достатньо мобільними: побачивши інспекторів вони можуть швидко зібрати товар та покинути місце злочину ще до прибуття поліції.

  Тож зараз спільно з Нацполіцією проводиться розробка порядку оперативної співпраці, що дозволить посилити реагування правоохоронців та забезпечити невідворотну відповідальність порушників за екологічні злочини. В результаті реалізація первоцвітів стане невигідною, адже штраф перевищуватиме очікуваний заробіток браконьєрів», - пояснив Андрій Мальований.

  Він також повідомив, що тероргани Держекоінспекції продовжують рейди по виявленню фактів незаконної реалізації первоцвітів.

  «Такі заходи проводяться спільно з Нацполіцією. Під час них фіксуються факти продажу підсніжника звичайного, крокуса, білоцвіта весняного та інших рослин, які внесено до Червоної книги України та які заборонено вилучати з природного середовища.

  Сьогодні один з таких рейдів проводився інспекцією Столичного округу спільно з журналістами поблизу селища міського типу Ставище. Було виявлено факт продажу первоцвітів, а порушника притягнуто до відповідальності за частиною 2 статті 88-1 КУпАП. Він має сплатити штраф у розмірі 1700-3655 гривень», - зазначив Андрій Мальований.