• In English
 • Державні аудитори Житомирщини за дев’ять місяців 2018 року забезпечили відшкодування втрат на суму 17,3 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 25 жовтня 2018 року о 10:04

  За результатами проведених фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області ревізій впродовж січня-вересня поточного року виявлено втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму 23,02 млн гривень.

  Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 17,3 млн грн. Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів 5,2 млн гривень.

  Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 121,8 млн грн, а також збитків на суму 1,7 млн грн. За їх результатами надано 136 пропозицій, 90 з них виконано об’єктами контролю. Забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій, на суму майже 5 млн гривень.

  До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 54 фінансові санкції у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

  Правоохоронним органам передано матеріали 29 ревізій та 3 аудиторські звіти, за результатами розгляду яких розпочато 18 досудових розслідувань та вручено 14 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

  За порушення законодавства 72 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 18 – до дисциплінарної та матеріальної. Трьох осіб звільнено з посад.

  Крім того, житомирські аудитори ініціювали вісім позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури.

  Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму понад 33 млн грн.