• In English
 • Державна спецслужба транспорту отримала піротехнічні машини для перевезення вибухонебезпечних предметів великого калібру, куплені ЄС
  Міністерство економіки України, опубліковано 28 червня 2024 року о 11:59

  Державна спеціальна служба транспорту України отримала дві піротехнічні машини важкого типу, закуплені у рамках програми Європейського Союзу з надання допомоги Україні. Автомобілі виготовило українське підприємство «Validus Special Auto», яке виготовляє спеціалізований транспорт, зокрема спеціально-рятувальну техніку.

  «Україна гостро потребує техніки для розмінування, зокрема піротехнічних автомобілів, якими можна вивозити виявлені боєприпаси. А потім їх утилізувати на полігонах, а не підривати в полях. Ми цінуємо підтримку наших партнерів, а особливо готовність закуповувати техніку, зроблену в Україні. Бо це не лише внесок в розмінування України, але й підтримка національної економіки», – заявив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

  Піротехнічна машина важкого типу дозволить саперам безпечно транспортувати вибухонебезпечні предмети великого калібру загальною вагою понад 250 кілограмів. Крім того, з допомогою машини можна розчищати завали, що дозволить вилучати боєприпаси навіть у складних умовах. Такі машини активно використовують у роботі фахівці ДСНС перша за все у прифронтових регіонах.

  Європейський союз виділив на проєкти в гуманітарному розмінуванні в Україні понад 48 мільйонів євро, з яких 27,5 мільйона євро на закупівлю обладнання. До кінця 2025 року очікується закупівля понад 20 одиниць важкої та легкої техніки, серед яких дві машини для розмінування.