• In English
 • Держава отримає понад 1,1 млрд від приватизації готелю "Дніпро", - Ігор Петрашко

  Сьогодні, 15 липня, відбувся аукціон з приватизації столичного готелю “Дніпро”. Стартова ціна готелю складала 80 млн 923 тис. 400 грн, але в впродовж 3 раундів торгів ціна зросла більш ніж в 10 разів. Перемогла в аукціоні ставка в 1 млрд 111 млн грн (точна сума 1 111 111 222,22 грн).

  “Це насправді історична подія. Прозорі конкурентні умови проведення аукціону визначили його успішність. В аукціоні взяли участь 29 учасників і всім були забезпечені рівні умови”, - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

  Також Міністр зазначив, що це лише початок масштабного приватизаційного процесу.

  “Приватизація допомагає припинити неефективне управління непрофільними збитковими активами. У державній власності мають залишитися лише стратегічні об’єкти. Усе надлишкове майно має бути передано інвесторам для ефективного розвитку на чесних та конкурентних аукціонах”, - додав Ігор Петрашко.

  Важливо зазначити про ключові постприватизаційні умови:

  - збереження готелю не менше, ніж на сто номерів, рівня не менше чотирьох зірок і колективу без зменшення зарплати мінімум протягом півроку;

  - погашення дебіторської заборгованості, зокрема із зарплати, не пізніше, ніж за півроку з дати переходу права власності;

  - збереження в назві слова "Дніпро" (Dnipro).

  Профільний заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді взяла участь у експертній панельній дискусії “Приватизація задля економічного зростання”.

  “Успішна приватизація - сигнал для всього світу, що Україна - надійний бізнес-партнер. Звичайно, це позитивно впливає на імідж нашої країни та підвищує її конкурентоздатність”, - сказала Світлана Панаіотіді.

  Заступник зазначила, що приватизація не тільки збільшує надходження в держбюджет та сприяє залученню інвестицій, а й зменшує корупційні ризики та головне - покращує життя українців.

  “Приватизація – це створення нових робочих місць і можливість для людей бути залученими. Більше навантаження на роботу готелю “Дніпро” призведе саме до залучення людей і, відповідно, до покращення надання послуг.

  У даному випадку інвестор буде максимально зацікавлений у розвитку готелю. Що це нам дає? Доходи у державний бюджет, нові робочі місця і можливість отримувати податки”, - додала вона.

  Процес приватизації відбувався наживо. Запис перебігу торгів у системі Прозорро.Продажі можна переглянути за посланням: https://bit.ly/2ZuRMGd.