• In English
 • Держава, ІТ-компанії та ІТ-академії співпрацюватимуть у підготовці фахівців
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 06 квітня 2020 року о 12:36

  Міністерство цифрової трансформації, Державний центр зайнятості  та низка ІТ-асоціацій  запустили у Києві пілотний проєкт, що допоможе будь-кому оцінити свій потенціал як ІТ-фахівця, обрати та здобути відповідну спеціальність.

  Було підписано відповідний Меморандум про співпрацю.

  Перший етап пілотного проєкту почався 3 квітня. Це – тест Pathfinder, мета якого — допомогти людям обрати професію в перспективній сфері. На основі інформації, яку надає людина, штучний інтелект в Pathfinder підбирає найбільш близьку професію з переліку актуальних IT-напрямків. Попередньо учасники проекту зібрали інформацію, яких саме фахівців потребують українські ІТ-компанії. Весь процес забирає небагато часу, а наприкінці людина отримує результат: кілька напрямків на вибір, у яких вона могла би розвиватися, та їх короткий опис. Тест доступний на сайті Державного центру зайнятості зайнятості за посиланням.

  Наступний етап передбачає, що учасники проекту повинні будуть пройти друге тестування, яке визначить загальні здібності та потенціал. За результатами цього тесту визначаються найбільш підходящі кандидати, які зможуть пройти навчання у ІТ-академіях, що беруть участь у проекті. Навчання буде оплачено Державним центром зайнятості коштами, що виділяються державою на такі цілі.

  Після закінчення навчання буде сприяння працевлаштуванню кандидатів у провідні ІТ-компанії.

  У разі, якщо пілотний проект виявиться вдалим, вже від вересня цього року така схема запрацює на всю країну.

  “ Це хороша можливість перекваліфікуватися тим, хто здобули свого часу спеціальності, що не є затребуваними на сучасному ринку. Також через карантин та економічну кризу багато людей можуть залишитися без роботи. Ми прикладемо максимум зусиль, щоб проект набув національного масштабу та допоміг якомога більшій кількості людей здобути нову професію та працевлаштуватись”, - зазначив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ-галузі Олександр Борняков.