• In English
 • Держаудитслужба спільно з колегами ЄС обговорили механізми контролю за виділеними 50 млрд євро допомоги Україні, – Алла Басалаєва
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 20 лютого 2024 року о 15:16

  Вже найближчим часом Україна отримає перший платіж макрофінансової допомоги, загальним обсягом 50 млрд євро, виділених Європейським Союзом для формування спеціального Українського Фонду (Ukrainian Facility) з підтримки вітчизняної економіки. Державна аудиторська служба України спільно з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) обговорили механізми реального контролю за ефективністю використання даних коштів.

  Про це повідомила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва за підсумками перших робочих зустрічей у Брюсселі з представниками OLAF.

  Вона наголосила, що програма Ukraine Facility має створити фундамент для швидкого відновлення та розвитку української економіки. Водночас фонд повністю контролюється Європейським Союзом і всі рішення щодо використання цих грошей приймаються там. Тому, за словами Алли Басалаєвої, під час зустрічей мова йшла про способи дієвого моніторингу фінансової допомоги ЄС та заходи з протидії шахрайству в рамках виконання цієї програми.

  «Погодження лідерами 27 країн ЄС першого лютого створення фонду підтримки Ukrainian Facility відкриває для нашої країни доступ до фінансового ресурсу в 50 млрд євро на 4 роки. Близько 39 млрд євро буде спрямовано до Держбюджету на забезпечення макрофінансової стабільності. Цей безпрецедентний план фінансування повоєнного відновлення робить нас ще ближчими з країнами ЄС. Очевидно, що головне завдання на даному етапі, – вибудувати таку модель фінансового контролю, яка буде прозорою та зрозумілою і для партнерів з ЄС, і для українців», – зазначила Алла Басалаєва.

  За її словами, європейські колеги розраховують на тісну співпрацю з Держаудитслужбою України, яка є одним із ключових контролюючих органів який може забезпечити контроль за використанням коштів Українського Фонду.

  Нагадаємо, що програма підтримки Євросоюзу Ukraine Facility має на меті протягом 2024-2027 років надати €50 млрд на бюджетну підтримку та реалізацію урядового Українського Плану. Цей План включатиме у себе заходи з подолання наслідків війни, відновлення та модернізації інфраструктури, розвиток соціальної, економічної та екологічної сфер.