• In English
 • Держаудитслужба перевірятиме місцеві бюджети щодо відновлення зруйнованого воєнними діями майна
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 13 лютого 2024 року о 15:55

  Торік Держаудитслужба основним завданням для себе визначила перевірку місцевих бюджетів, зокрема у частині відновлення зруйнованого воєнними діями майна. Цьогоріч державні аудитори продовжать проводити ретельний фінансовий контроль за використанням бюджетних коштів на місцях.

  Про це в інтерв’ю «Українським новинам» розповіла голова Держаудитслужби Алла Басалаєва.

  «Окрему увагу у 2023 році ми приділили аудиту місцевих бюджетів. Люди мають бути з відновленим житлом – це завдання Президента. Ми перевірили Ірпінь, Бучу, Гостомель, Бородянку. Зараз у нас аудити великих міст – Дніпро й Одеса. У третьому кварталі буде Львів. Цього року ми плануємо перевірити Херсон і Запоріжжя, там процеси відновлення відбуваються, але за постійних обстрілів аудити проводити важче», - повідомила Алла Басалаєва.

  Також завершено аудит у Коростені та Чернігові. Перевірки в Коростені стали підставою для відкриття кримінального провадження за фактами самовільного захоплення земельних ділянок та незаконного будівництва. У Чернігові знайшли численні порушення з виділенням земельних ділянок. Виявили недоліки, за якими вже порушено 14 досудових проваджень.

  При цьому Алла Басалаєва зауважила, що після запровадження кримінальної відповідальності за недопуск державних аудиторів до ревізій чи аудитів ситуація на місцях докорінно змінилася.

  «Наприклад, з Дніпром була проблема. У минулому році зафіксовано понад 50 недопусків і ситуація була патовою. Лише в серпні Верховна Рада прийняла закон, що за недопуск аудиторів настає кримінальна відповідальність. І тільки після цього нас пустили. Всі попереджені про кримінальну відповідальність, і це насправді працює», - резюмувала голова Держаудитслужби.

  Довідково

  Відповідно до Плану заходів Міністерства фінансів України до Листів про наміри від 8 грудня 2022 року та 24 березня 2023 року Держаудитслужбу визначено головним органом, який контролюватиме питання використання коштів під час відновлення.