• In English
 • Денис Шмигаль: Закладаємо передумови для запровадження цифрової сертифікації операторів протимінної діяльності
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 лютого 2024 року о 16:56

  Уряд під час засідання 2 лютого затвердив постанову, яка створює єдиний підхід до сертифікації операторів протимінної діяльності. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Тепер це будуть чіткі строки, єдині вимоги, зрозумілий підхід. Ми закладаємо передумови для запровадження цифрової сертифікації. Що це дасть? Десятки протимінних операторів, сотні команд та одиниць техніки, які постійно працюють над тим, аби очистити українську землю від вибухонебезпечних предметів», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль наголосив, що гуманітарне розмінування — важливий напрямок для відновлення нашої країни та економіки. Й Уряд концентрується на тому, аби якнайшвидше обстежити землі сільськогосподарського призначення.

  «За 2023 рік піротехнічними підрозділами держави та неурядових операторів було обстежено 275 тисяч гектарів земель сільгосппризначення. Понад 200 тисяч гектарів – повернуто в експлуатацію», — повідомив Прем’єр-міністр.

  Він підкреслив, що у грудні минулого року в Україні було 26 сертифікованих операторів протимінної діяльності, тоді як на початку лютого їх вже 29. Ще 48 операторів у процесі сертифікації.

  «У 2023 році у нас було 1500 саперів. У 2024 році їх уже буде 3,5 тисячі. Станом на 1 січня 2023 у нас практично не було машин для гуманітарного розмінування. На початку цього року таких спеціальних машин вже 55», — відзначив Денис Шмигаль.

  Денис Шмигаль: Закладаємо передумови для запровадження цифрової сертифікації операторів протимінної діяльності