• In English
 • Денис Шмигаль взяв участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 вересня 2023 року о 09:31

  На швидке відновлення регіонів Уряд вже виділив 60 млрд грн, завдання місцевих влад — їх ефективне використання. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму виступі 14 вересня на засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад, присвяченому ситуації з відновленням, розмінуванням та підготовкою до осінньо-зимового періоду в Харківській області.

  «Нашим пріоритетом залишається швидка відбудова. Маємо зробити усе, аби українці мали дах над головою, воду, світло, тепло, працюючі школи та лікарні, транспорт та інші послуги», — підкреслив Глава Уряду.

  Він додав, що Харківській області виділено 3,56 млрд з фонду ліквідації наслідків збройної агресії на відновлення населених пунктів, інфраструктури житлового та громадського призначення.

  За словами Прем’єр-міністра, влада акцентує увагу на п’яти основних напрямках швидкого відновлення, перший з яких – єВідновлення. Вже більше 12 тисяч родин отримали кошти на ремонти, а сума виплат становить понад 1 млрд грн. Харківщина — лідер за поданими заявами на компенсацію за пошкоджене та зруйноване житло: понад 16 тис. заяв. Водночас потрібно прискорити роботу місцевих комісій для обробки заяв. Також Прем’єр-міністр повідомив, що профільні відомства доопрацьовують механізм видачі сертифікатів за знищене майно. Очікується, що до кінця місяця в Дії з’являться перші сертифікати. В цілому на Харківщині подано 1,2 тис. заяв щодо знищеного майна. 

  Фокус і на такому важливому напрямку, як розмінування. Усього в країні залучено 26 машин для розмінування, з яких на Харківщині — 6. Уряд в постійному діалозі з партнерами для постачання нової техніки. 

  Денис Шмигаль також наголосив, що на сьогодні одним із найважливіших завдань є відновлення критичної інфраструктури: комунальної, соціальної, транспортної, а також шкіл, лікарень, допомога бізнесу та громадам.

  Щодо підтримки регіонів, то лише в серпні було спрямовано на місця  16,6 млрд грн базової та додаткової дотації. А там, де тривають активні бойові дії, залишається ще й реверсна дотація.

  «Ми даємо можливість місцевій владі фінансувати першочергові потреби. Наполягаємо на чіткій пріоритетності видатків:  безпека та оборона, соціальні допомоги, медицина, освіта, критична інфраструктура, швидке відновлення», — підкреслив Глава Уряду.

  Він зазначив, що для Харківської області цього року перерахували 4,4 млрд грн цільових субвенцій. З резервного фонду регіон отримав 1,3 млрд грн на зведення фортифікацій. Ще 19,7 млн грн — на компенсацію закладам, де проживають ВПО. У порівняні з минулим роком, надходження місцевих бюджетів Харківщини зросли на 19%.

  Денис Шмигаль взяв участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад Денис Шмигаль взяв участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад Денис Шмигаль взяв участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад Денис Шмигаль взяв участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад Денис Шмигаль взяв участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад