• In English
 • Денис Шмигаль: Україна продовжує розвивати логістику через західний кордон
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 липня 2023 року о 17:33

  Україна весь час протягом повномасштабної війни активно розвивала логістику через західний кордон із країнами ЄС. Понад 60% українського експорту сьогодні припадає на Європейський Союз, тому цей напрямок є стратегічним. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 18 липня.

  «Від початку повномасштабного вторгнення ми відкрили два нові пункти пропуску на кордоні з Румунією, а також пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі на кордоні з Польщею. Розширюємо та оновлюємо під’їзні шляхи, залізницю, запустили механізм електронної черги, що заощаджує час людям та бізнесу. У планах — спільний з країнами Євросоюзу митний та прикордонний контроль», — сказав очільник Уряду.

  Другий важливий логістичний напрямок, за словами Прем’єр-міністр, це дунайський кластер: порти Ізмаїл, Усть-Дунайськ та Рені. Як зауважив Денис Шмигаль, за час повномасштабної війни вони втричі збільшили вантажопотік і мають величезну перспективу розвитку.

  «Працюємо над зростанням його пропускної здатності. Зокрема за рахунок приватних інвестицій та державно-приватного партнерства», — відзначив Глава Уряду.

  Прем’єр-міністр також зауважив позитивні зрушення в енергетиці. Так, Україна вперше імпортувала електроенергію з Польщі по модернізованій міждержавній лінії електропередачі.  Її запустили в травні силами фахівців «Укренерго» та їхніх польських колег. Як відзначив Денис Шмигаль, у неділю українська енергосистема через цю лінію отримала додаткові 800 МВт потужності на вечірньому піку споживання.

  Денис Шмигаль: Україна продовжує розвивати логістику через західний кордон