• In English
 • Денис Шмигаль: У 2024 році зростуть видатки на соціальну сферу, медицину та освіту
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 10 листопада 2023 року о 18:55

  Соціальні видатки державного бюджету у 2024 році складуть 470 млрд грн. Це на 25 млрд грн більше, ніж цього року. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 10 листопада.

  «У березні плануємо провести індексацію пенсій. Збільшуємо розмір програми субсидій. Наступного року виділяємо на це 50 млрд грн, що на 12 млрд грн більше, ніж цьогоріч. Збільшуємо програму підтримки малозабезпечених родин. Майже удвічі збільшуємо видатки на соціальний захист осіб з інвалідністю», — зазначив очільник Уряду.

  Крім того, вперше буде виділено 1 млрд грн на розвиток соціальних послуг. Це, за словами Прем’єр-міністра, вкладається в урядову реформу соціального переходу, коли держава формує спроможність людей самим себе забезпечувати.

  Також Денис Шмигаль повідомив, що видатки на охорону здоров’я у 2024 році загалом складуть 239 млрд грн, що на 31 млрд, або на 15% більше, ніж цього року. 

  «На програму медичних гарантій додаємо 16 млрд грн. В повному обсязі забезпечимо заявлену потребу МОЗ у лікарських засобах та медичних виробах для лікування серцево-судинних та онкологічних захворювань», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду додав, що буде запущено пілотний проект безкоштовного зубопротезування для ветеранів. 1 млрд грн буде виділено на облаштування укриттів та безпечних умов у лікарнях. Продовжиться медична реформа, аби покращити якість медичних послуг в кожному куточку країни. 

  На освіту, за словами Прем’єр-міністра, у 2024 році виділять 179 млрд грн. Це додатково 15% до бюджету 2023 року.

  «Закладаємо в бюджеті зростання зарплат учителів. Загалом виплати освітянам наступного року зростуть на 21%. Середньомісячна розрахункова заробітна плата вчителя вищої категорії збільшується з 14,4 тис. грн до 17,4 тис. грн», — зауважив Денис Шмигаль.

  Також будуть продовжені інші важливі програми:

  •    Облаштування укриттів — 2,5 млрд грн.

  •    Реформа НУШ — 1,5 млрд грн. 

  •    Модернізація шкільних їдалень — 1,5 млрд грн. 

  •    Нові шкільні автобуси — 1 млрд грн. 

  Як зазначив Денис Шмигаль, передбачено збільшення фінансування науки на 15%. Основний акцент — дослідження, які, зокрема, пов’язані з розвитком нашого оборонно-промислового комплексу. На це загалом буде виділено 9,4 млрд грн.

  Денис Шмигаль: У 2024 році зростуть видатки на соціальну сферу, медицину та освіту