• In English
 • Денис Шмигаль: Створюємо нову систему соціальної політики, в основі якої принцип «формування спроможності замість залежності»
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 квітня 2024 року о 12:50

  Україна перебуває у фазі активної трансформації. Відбувається соціальний перехід від пострадянського вдаваного патерналізму до ефективної соціальної політики. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час відкриття Міжнародного саміту міністрів соціальної політики.

  За його словами, нова соцполітика починається насамперед із соціальної послуги. І в разі потреби доповнюється адресною соціальною виплатою. Це сучасний європейський підхід.

  «Війна завжди загострює соціальні питання. Кількість людей, які потребують підтримки, зросла і, на жаль, продовжує зростати. І стара пострадянська модель не може реагувати адекватно. Саме тому ми створюємо принципово нову систему. В її основі принцип — формування спроможності замість залежності», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Зокрема, Уряд створює стимули для повернення людей до економічної активності і зосереджується на підтримці тих, хто її дійсно потребує.

  «Цифровізація, адресність, універсальність, справедливість, безбар’єрність — це головні елементи нашої соціальної політики», — наголосив Денис Шмигаль.

  Також Уряд стимулює ВПО інтегруватися в нові громади та спільноти, знаходити роботу або відкривати власну справу. Встановлює чіткі вимоги до планування міського простору, розвиває протезування, зокрема на основі інноваційних технологій, заохочує бізнес створювати робочі місця.

  «Частина наших зусиль — це реформа Медико-соціальних експертних комісій. Насамперед, буде враховуватися потенціал людини до відновлення, система буде орієнтована на повернення її до звичного життя», — сказав очільник Уряд.

  Як зауважив Денис Шмигаль, держава робить усе можливе, щоб кожна дитина росла в сім’ї. Над цим працює не лише Уряд, але й Координаційний центр із розвитку сімейного виховання та догляду дітей під патронатом першої леді України Олени Зеленської.

  Допомога ветеранам, як підкреслив Прем’єр-міністр, це ще один ключовий акцент. Держава, за його словами, повинна подбати про них та допомогти в повоєнній інтеграції до цивільного життя.

  «У громадах формуємо центри життєстійкості. Це простори дієвої психосоціальної допомоги. Мусимо максимально спростити доступ усім людям до таких послуг», — відзначив Денис Шмигаль.

  Він також наголосив, що один із ключових елементів адресності та справедливості соціальної системи — це принцип «гроші ходять за людиною».

  Уряд, крім того, цифровізує соціальну сферу, щоб забезпечити її максимальну прозорість, ефективність та справедливість. Частина соціальних послуг доступні в Дії, і перелік постійно розширюється новими опціями.

  Денис Шмигаль відзначив, що ще один ключовий виклик — демографічна ситуація. Уряд формує комплексний кроссекторальний підхід для вирішення цієї проблеми. Від виплат при народженні дитини до створення френдлі-середовища в громадах для дітей та батьків.

  Денис Шмигаль: Створюємо нову систему соціальної політики, в основі якої принцип «формування спроможності замість залежності» Денис Шмигаль: Створюємо нову систему соціальної політики, в основі якої принцип «формування спроможності замість залежності» Денис Шмигаль: Створюємо нову систему соціальної політики, в основі якої принцип «формування спроможності замість залежності» Денис Шмигаль: Створюємо нову систему соціальної політики, в основі якої принцип «формування спроможності замість залежності»