• In English
 • Денис Шмигаль: Швидке відновлення має стати одним із символів нашої незламності
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 березня 2023 року о 17:59

  У Львові, 4 березня, відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. У заході взяли участь Глава держави Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, керівник Офісу Президента, голова Президії Конгресу Андрій Єрмак, члени Уряду, очільники обласних адміністрацій, представники місцевого самоврядування та голови громад, іноземні партнери.

  «Ми зберегли функціональність держави. Ми зробили так, що наявність українського прапора означає і наявність нормального життя в Україні, нормальних соціальних можливостей. І коли ми звільняємо від ворога нашу землю, усі знають – і не тільки в Україні, – що ми повертаємо все. Повертаємо життя, повертаємо все, що потрібно людям: транспорт, звʼязок, соціальні виплати, медицину, постачання електрики й води. Ми відновлюємо інфраструктуру. Тисячі різних об’єктів, що були пошкоджені або зруйновані вщент окупантами, відновлені», — зазначив Президент України Володимир Зеленський.

  Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив, що одним із символів незламності українців має стати швидке відновлення та реалізація проектів за чітко визначеними пріоритетами: енергетика, житло, гуманітарне розмінування, критична, соціальна, транспортна інфраструктура, підтримка малого і середнього бізнесу. Глава Уряду зауважив, що вже є частина коштів у держбюджеті на відновлення та домовленості з партнерами про фінансову підтримку.

  «Загалом уже цього року можемо розраховувати на 150 млрд грн, які підуть насамперед на відновлення енергетики, житла та критичної інфраструктури. Наявні та потенційні фінансові ресурси потрібно використати максимально адресно й ефективно. Для цього необхідна чітка взаємодія по лінії Уряд-обладміністрації-громади», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду відзначив, що люди цьогоріч мають побачити ефект відновлення. Він наголосив, що важливо швидко провести всі підготовчі роботи, які передуватимуть відбудові, зокрема розробити проектну документацію та верифікувати інформацію в Реєстрі пошкодженого та зруйнованого майна. За його словами, на сьогодні вже понад 500 громад надали інформацію до Реєстру.

  Прем’єр-міністр також зазначив, що Уряд очікує набуття чинності ухваленого Верховною Радою законопроекту 7198, після чого готовий швидко прийняти всі підзаконні акти, щоб запустити процес відновлення.

  Денис Шмигаль: Швидке відновлення має стати одним із символів нашої незламності Денис Шмигаль: Швидке відновлення має стати одним із символів нашої незламності Денис Шмигаль: Швидке відновлення має стати одним із символів нашої незламності Денис Шмигаль: Швидке відновлення має стати одним із символів нашої незламності