В Уряді працюють над розробкою та втіленням програм, які б простимулювали розбудову децентралізованої енергосистеми, щоб вона була менш вразлива для ворога. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час робочої поїздки на Харківщину.
«Постійно говоримо з партнерами про постачання альтернативних джерел енергії. А також працюємо над відповідними програмами, щоби простимулювати розбудову децентралізованої енергосистеми, яка буде менш вразливою до атак ворога», - зазначив Денис Шмигаль.
Глава Уряду ознайомився з роботою одного з енергооб’єктів у Харкові. На його території було встановлено 4 когенераційні газопоршневі установки сумарною потужністю 6 МВт. Це дозволить постачати тепло мешканцям міста у разі відсутності електроенергії.
Наразі ведуться переговори з партнерами про встановлення додаткових газотурбінних установок.
«Закликаю інші міста так само встановлювати альтернативні джерела енергії, щоби забезпечити безперебійне електропостачання об’єктів критичної інфраструктури, - зазначив Прем’єр-міністр. - Уряд зі свого боку продовжить надавати підтримку регіонам. Для підготовки до опалювального сезону Харківській області ми в червні виділили додаткові 2,5 млрд грн».
Прем’єр-міністр також відвідав одну з лікарень у Харківській області, де ознайомився з роботою закладу, поспілкувався з працівниками щодо забезпечення необхідним обладнанням. Зокрема, заклад повністю забезпечений автономним водо-, тепло- й електропостачанням. Це дозволяє лікарям працювати й надавати допомогу людям безперебійно.
Глава Уряду наголосив, що медики щодня виконують героїчну роботу, особливо у прифронтових областях, працюючи під постійними обстрілами.
Денис Шмигаль вручив працівникам лікарні цінні подарунки.
«Від початку повномасштабного вторгнення цей заклад почав надавати допомогу важкопораненим. На їхньому рахунку сотні врятованих життів, - зазначив Прем’єр-міністр. - Дякуємо за титанічну працю. Пишаємося нашими відважними медиками».
Під час робочої поїздки в Харківську область Глава Уряду відвідав Старий Салтів, який постійно потерпає від російських атак. Наразі тут іде відновлення житлових будинків, амбулаторії та будівлі ліцею.
Денис Шмигаль оглянув процес відбудови та поспілкувався з місцевими мешканцями.
Глава Уряду констатував, що реконструкція відбувається за принципом «краще, ніж було»: утеплюється фасад, відбувається заміна інженерних мереж, враховуються норми безбар’єрності.
За словами Дениса Шмигаля, лише цього року на ліквідацію наслідків російської агресії в Харківській області Уряд виділив 1,7 млрд грн.