• In English
 • Денис Шмигаль: Нова оцінка збитків та потреб на відновлення України створює надійний базис для нашої відбудови
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 березня 2023 року о 16:26

  За участі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля в Києві відбулася презентація Звіту про швидку оцінку збитків та потреб для відновлення України, розробленого Урядом України спільно зі Світовим банком, Європейською комісією та ООН. Це вже друга така оцінка, і вона охоплює період з 24 лютого 2022 р. до 24 лютого 2023 р.

  Очільник Уряду України Денис Шмигаль зауважив, що станом на червень минулого року Світовий банк оцінив загальні потреби на відбудову України в 349 млрд доларів. У звіті, який було презентовано, потреби України на відновлення складають вже 411 млрд доларів.

  «Через безпрецедентний російський терор наші збитки лише зростають. Ця величезна сума включає в себе далеко не всі руйнування. Адже нам точно не відомо, що зараз відбувається на окупованих територіях, тому немає можливості оцінити потреби для відбудови після деокупації всіх українських земель. Водночас ми розуміємо необхідність розпочати програму відновлення вже цього року», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Як зауважив Денис Шмигаль, для швидкої та ефективної реалізації цих проектів Уряд створив Державне агентство відновлення, яке координує процеси відбудови, та вже визначив п’ять ключових пріоритетів швидкого відновлення на цей рік: енергетика, гуманітарне розмінування, житло, критична і соціальна інфраструктура, розвиток приватного сектору.

  «Україна готова до відбудови. Є політична воля, є координація усіх гілок та рівнів влади, є експертна підтримка, є солідарність світової спільноти. Звіт збитків та потреб, який сьогодні презентовано, створює надійний та реалістичний базис, що дозволить нам ефективно реалізувати наш План відновлення», — підкреслив очільник Уряду України.

  Денис Шмигаль подякував усій команді, яка працювала над звітом, та наголосив, що оцінка стане фундаментом для національної відбудови.

  Денис Шмигаль: Нова оцінка збитків та потреб на відновлення України створює надійний базис для нашої відбудови Денис Шмигаль: Нова оцінка збитків та потреб на відновлення України створює надійний базис для нашої відбудови Денис Шмигаль: Нова оцінка збитків та потреб на відновлення України створює надійний базис для нашої відбудови Денис Шмигаль: Нова оцінка збитків та потреб на відновлення України створює надійний базис для нашої відбудови