• In English
 • Денис Шмигаль: На цей рік у держбюджеті на житлово-комунальні субсидії закладені 50 млрд грн для 3 млн українських родин
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 січня 2024 року о 13:43

  Уряд забезпечив незмінність тарифів для населення на тепло, газ і електрику. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 16 січня.

  «Люди, які потребують підтримки, отримують житлово-комунальні субсидії. Процедура максимально спрощена, заявник подає мінімум даних, решту інформації збирає Пенсійний фонд», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль повідомив, що на цей рік у держбюджеті на житлово-комунальні субсидії закладені 50 млрд грн для 3 млн українських родин. Це орієнтовно на 25% більше, ніж минулого року.

  «Закликаємо користуватися цим інструментом адресної державної підтримки. Адже субсидії не лише допомагають конкретним родинам, але й підвищують рівень оплат за комунальні послуги. А це означає більшу стійкість української критичної інфраструктури та можливість забезпечувати світло й тепло в кожній домівці», — підкреслив очільник Уряду.

  За словами Прем’єр-міністра, опалювальний сезон 2023-2024 років Україна проходить за рахунок газу власного видобутку. Станом на сьогодні в газосховищах є близько 11,3 млрд кубометрів газу. Денис Шмигаль запевнив, що цього вистачить, щоб успішно завершити опалювальний період.

  Глава Уряду також наголосив, що цей осінньо-зимовий період наша держава проходить у плановому режимі завдяки завчасним масштабним ремонтам, накопиченню енергоресурсів, захисту об’єктів критичної інфраструктури.

  «Це заслуга наших енергетиків, наших газовиків, працівників теплокомуненерго, і, звичайно, наших героїчних сил ППО. Щиро дякую всім за відмінну роботу», — сказав Денис Шмигаль.

  Як зауважив Прем’єр-міністр, в енергетиці було відновлено 2,2 ГВт потужності тепло- та гідрогенерації після минулорічних масових російських атак. Наразі виробленої в Україні електроенергії, за його словами, вистачає для покриття внутрішніх потреб. Крім того, завдяки зростанню експортно-імпортних спроможностей Україна може імпортувати більші обсяги електроенергії від західних сусідів та залучати в разі необхідності аварійну допомогу.

  Денис Шмигаль: На цей рік у держбюджеті на житлово-комунальні субсидії закладені 50 млрд грн для 3 млн українських родин