• In English
 • Денис Шмигаль: Майже 60 країн світу допомагають нашим містам, селищам та селам вижити та відновитися
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 квітня 2023 року о 13:07

  Солідарність з Україною — це не лише зусилля урядів та міжнародних інституцій. Це допомога тисяч громад по всьому світу. Від столиць та міст-мільйонників до невеликих муніципалітетів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час відкриття Міжнародного саміту міст та регіонів.

  «Сьогодні Україна бореться за європейські цінності. Вони народжувалися та міцніли саме в громадах. Коли повітря європейських міст робило людину вільною. Коли самоуправління було частиною повсякдення. З цього кореня виросла сучасна Європа та сучасна Америка, увесь цивілізований світ. Тепер громади знову єднаються, аби не дати російському варварству взяти реванш», — підкреслив Денис Шмигаль.

  За словами Прем’єр-міністра, міжнародне міжмуніципальне партнерство зараз набуло небачених масштабів. Понад 300 територіальних громад України уклали 1,5 тисячі партнерських договорів. Майже 60 країн світу допомагають нашим містам, селищам та селам вижити та відновитися після смертоносних ворожих атак. Денис Шмигаль подякував партнерам за підтримку.

  Очільник Уряду також зауважив, що Україна прагне консолідувати міжнародну підтримку, вдосконалити взаємодію між постраждалими від війни громадами та партнерами, закласти фундамент для довготривалої співпраці у майбутньому. Це і є метою Міжнародного саміту міст та регіонів.

  «Впевнений, що результати саміту стануть визначальними для сотень громад в різних куточках України. Насамперед ідеться про громади, де найбільше відчуваються руйнівні наслідки війни. Особливо на деокупованих територіях, які пройшли крізь важкі випробування. Очікуємо на цілком конкретні результати. Зокрема, на підписання угод про патронат між українськими громадами та іноземними муніципалітетами й регіонами», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль підкреслив, що патронат пришвидшить відновлення громад, а також сприятиме євроінтеграції України, входженню нашої держави у європейський простір на всіх рівнях.

  Крім того, незабаром запрацюють Регіональні офіси міжнародного співробітництва. Під час саміту буде представлена концепція їхньої діяльності. Прем’єр-міністр висловив переконання, що ця ініціатива дозволить набагато швидше та ефективніше реалізовувати програми підтримки.

  У відкритті Міжнародного саміту міст та регіонів взяли участь Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, заступник Керівника Офісу Президента України, виконавчий секретар Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Олексій Кулеба. Загалом до заходу долучився 141 учасник із 17 країн та міжнародних організацій. Онлайн беруть участь 128 керівників міст та регіонів із 37 країн.

  Денис Шмигаль: Майже 60 країн світу допомагають нашим містам, селищам та селам вижити та відновитися Денис Шмигаль: Майже 60 країн світу допомагають нашим містам, селищам та селам вижити та відновитися Денис Шмигаль: Майже 60 країн світу допомагають нашим містам, селищам та селам вижити та відновитися