• In English
 • Денис Шмигаль і Марош Шефчович скоординували кроки євроінтеграції та відновлення енергетики України
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 березня 2023 року о 15:46

  Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час онлайн-розмови з Віце-президентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем обговорив подальші кроки України в євроінтеграції та відновленні енергетики.

  "Працюємо над завершенням повної синхронізації української енергосистеми з ENTSO-E, аби збільшити наші імпортно-експортні можливості для електроенергії. Також розраховуємо цьогоріч приєднатися до Стратегії ЄС у сфері сировини до 2030 року", — зазначив Денис Шмигаль.

  Прем'єр-міністр подякував Єврокомісії за програму обміну старих ламп на енергоощадні та за виділення 180 млн євро на закупівлю сонячних панелей для України. Він підкреслив, що це стане важливим внеском в енергетичну стабільність та подальшу зелену трансформацію України в межах Плану відновлення.

  Сторони також зосередили увагу на санкціях проти «росатома». Денис Шмигаль наголосив, що критично важливо зменшувати залежність європейських країн від російського ядерного палива та позбавити рф надприбутків в атомній галузі.

  Денис Шмигаль і Марош Шефчович скоординували кроки євроінтеграції та відновлення енергетики України Денис Шмигаль і Марош Шефчович скоординували кроки євроінтеграції та відновлення енергетики України Денис Шмигаль і Марош Шефчович скоординували кроки євроінтеграції та відновлення енергетики України