• In English
 • Денис Шмигаль: Доступність освіти для всіх дітей без винятку— одне з головних правил цього навчального року
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 вересня 2023 року о 15:21

  Доступність освіти для всіх без винятку дітей — одне з головних правил цього навчального року. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 1 вересня.

  «За 2022 та 2023 роки ми спільними зусиллями — з місцевою владою та міжнародними партнерами — відновили, модернізували, переоснастили 270 закладів освіти. Дякуємо всім, хто долучився до цієї важливої роботи», — сказав Глава Уряду.

  Також Прем’єр-міністр відзначив, що Уряд виділив 1 млрд грн субвенції на умовах співфінансування з обласних або місцевих бюджетів для закупівлі шкільних автобусів. За його словами, 18 областей уже підписали договори на закупівлю майже 500 шкільних автобусів через систему Prozorro Market.

  «Завдяки постійній роботі з нашими європейськими партнерами вдалося досягти домовленостей на поставку ще понад 300 автобусів до кінця цього року. Ці автобуси надійдуть від Євросоюзу як гуманітарна допомога. 192 автобуси вже передані в школи», — повідомив Денис Шмигаль.

  Як зауважив очільник Уряду, там, де навчання офлайн зараз не є можливим, держава підвищує якість і доступність онлайн-освіти. Для цього українські вчителі вже отримали майже 96 тисяч ноутбуків, а школярі — приблизно 36 тисяч девайсів. Денис Шмигаль зазначив, що до кінця року учні отримають ще 40 тисяч гаджетів.

  «Це важливо, адже відкриває можливості для кожної дитини отримувати знання, де б вона не перебувала. Це стосується й українських дітей, які зараз за кордоном. Ми робимо все, аби вони не втратили зв’язок з українським освітнім простором. Це одна з важливих передумов для повернення наших людей додому», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Для дітей, які зараз не в Україні, Уряд уже ухвалив рішення про переформатування освітнього процесу. За словами Прем’єр-міністра, типова освітня програма передбачає вивчення лише предметів українознавчого компоненту приблизно 6-8 годин на тиждень.

  Денис Шмигаль: Доступність освіти для всіх дітей без винятку— одне з головних правил цього навчального року Денис Шмигаль: Доступність освіти для всіх дітей без винятку— одне з головних правил цього навчального року