• In English
 • Денис Малюська та Ірина Мудра взяли участь у низці зустрічей з представниками Єврокомісії
  Міністерство юстиції України, опубліковано 27 лютого 2024 року о 12:39

  26 лютого Міністр юстиції України Денис Малюська і заступник Міністра Ірина Мудра взяли участь у низці зустрічей з представниками Єврокомісії у м. Брюссель (Бельгія).

  Під час зустрічі із Комісаром ЄС з фінансових послуг, фінансової стабільності і ринків капіталу ЄС Мейрід Макгінесс предметно обговорили можливість передачі Україні надприбутків, накопичених за попередній період, та надали детальне юридичне обґрунтування щодо передачі основної частини заарештованих активів РФ.

  На засіданні Task Force Freeze and Seize за участі Комісара ЄС з питань юстиції Дід’є Рейндерса та Генерального директора Генерального директорату Європейської Комісії JUST Aни Гаєго, Денис Малюська відзначив важливість для функціонування і реконструкції України притягнення росії до відповідальності, у т.ч. шляхом конфіскації активів і передачі доходів від таких активів Україні.

  Ірина Мудра подякувала учасникам Task Force за роботу, запропонувала посилити співпрацю щодо боротьби з обходом санкцій та навела конкретний приклад схеми обходу санкцій із пропозицією розробки спільного рішення.

  Також керівництво Мін'юсту зустрілось із Генеральним директором Генерального Директорату Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів про розширення Європейської комісії (DG NEAR) Гертом Купманом.

  Метою зустрічі стало продовження обговорення фіналізації проекту Плану України з реалізації пропозиції Європейської Комісії щодо Регламенту Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу про створення Українського фонду (План Ukraine Facility).