• In English
 • Денис Малюська провів зустріч із головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Муніром Мамедзаде
  Міністерство юстиції України, опубліковано 04 березня 2024 року о 17:43

  Сьогодні Міністр юстиції України Денис Малюська та заступник Міністра юстиції, Голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук провели зустріч з Муніром Мамедзаде, Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні. У зустрічі також взяли участь Віталій Старіков, координатор проектів захисту дітей Представництва ЮНІСЕФ в Україні, Вернер Хофс, спеціаліст із захисту дітей Представництва ЮНІСЕФ в Україні та Микола Шалахін, координатор офісу Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

  Як зазначили учасники, у співпраці з ЮНІСЕФ та партнерами вдалося досягти важливих результатів для дітей у сфері правосуддя. Проте, разом з тим, війна загострила проблеми, з якими стикаються діти в контакті з законом, та спричинила нові труднощі.

  Наразі потребують допомоги найбільш вразливі категорії дітей. Йдеться про дітей, що зазнали насильства або були його свідками, дітей, які з різних причин вчинили правопорушення, а також дітей, які залишилися без батьківської опіки чи іншим чином стикаються з системою правосуддя. Відтак співпраця з партнерами зосереджена на трьох основних напрямах, які стають дедалі актуальнішими:

  протидія та превенція насильства щодо дітей;

  удосконалення спільно з судовою системою процедур усиновлення, відновлення та позбавлення батьківських прав, забезпечення інтересів та прав дитини у сімейних спорах та цивільних провадженнях;

  забезпечення захисту прав дітей, які перебувають у конфлікті з законом, їх подальшої реабілітації та недопущення скоєння повторного правопорушення неповнолітніми в майбутньому.

  Сторони обговорили й інші напрями співпраці та подальший розвиток співробітництва між Мін’юстом та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, зокрема, в межах діяльності Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, а також розвиток та впровадження в Україні кращих світових та європейських практик захисту прав дитини в системі правосуддя.

  Діяльність Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх координується Міністерством юстиції України та підтримується Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.