• In English
 • Денис Шмигаль: Європейський Союз підтримує прагнення країн Асоційованого тріо
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 листопада 2021 року о 22:49

  Європейський Союз підтримує прагнення країн Асоційованого тріо розвивати галузеву співпрацю в межах Східного партнерства. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками спільного візиту в Брюссель із Прем’єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі та очільником Уряду Молдови Наталією Гавріліце.

  «Сьогодні був важливий день для майбутнього ініціативи Асоційоване тріо. Ми представили наше бачення та обмінялися думками щодо подальшого розвитку ініціативи разом із керівництвом Європейського Союзу. Вдячний партнерам із ЄС за відверту та всебічну розмову з різних аспектів співпраці в рамках Асоційованого тріо», — зазначив Денис Шмигаль.

  Як зауважив очільник українського Уряду, Україна, Молдова та Грузія, уклавши Угоди про асоціацію, взяли на себе амбітні зобов'язання в транспортній сфері.

  «Ми, як країни Асоційованого тріо, повністю зацікавлені в реалізації пріоритетів Стратегії ЄС щодо сталої та розумної мобільності та сподіваємося на співпрацю з Європейським Союзом щодо реалізації подальшої нової стратегії сполучення — Global Gateway», — відзначив Денис Шмигаль.

  За словами Прем’єр-міністра України, Асоційоване тріо у співпраці з ЄС планує рухатися до зеленої трансформації транспорту шляхом переорієнтації на швидкісний залізничний транспорт, розвитку мультимодальних перевезень, переходу вантажних перевезень з автомобільних доріг на залізничний та водний рух тощо.

  Денис Шмигаль підкреслив: враховуючи високу важливість питань енергетичної безпеки, країни Асоційованого тріо готові до активної взаємодії з ЄС щодо всього спектру питань у цьому напрямку.

  «Усі країни Тріо є Договірними Сторонами Енергетичного Співтовариства. Ми могли б розглянути можливість запуску цільової платформи з енергетичної стійкості та сталості, щоб допомогти у вирішенні питань енергетичної безпеки та безпеки постачання на регіональному рівні», — підкреслив очільник Уряду України.

  За словами Дениса Шмигаля, така цільова платформа також сприятиме вирішенню спільних проблем у переході на зелену енергетику та проблем, пов’язаних із декарбонізацією.

  Денис Шмигаль: Європейський Союз підтримує прагнення країн Асоційованого тріо Денис Шмигаль: Європейський Союз підтримує прагнення країн Асоційованого тріо Денис Шмигаль: Європейський Союз підтримує прагнення країн Асоційованого тріо Денис Шмигаль: Європейський Союз підтримує прагнення країн Асоційованого тріо Денис Шмигаль: Європейський Союз підтримує прагнення країн Асоційованого тріо Денис Шмигаль: Європейський Союз підтримує прагнення країн Асоційованого тріо