• In English
 • Денис Шмигаль: Уже понад 500 підприємств переміщено в безпечні зони, найбільше з них — переробна промисловість
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 травня 2022 року о 20:06

  Дерегуляція, зменшення податків, кредити під 0%, допомога з логістикою — усе це дозволило значній частині бізнесу повернутися до роботи. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 20 травня. 

  «Кількість підприємств, які повністю зупинили діяльність, скоротилася майже вдвічі, порівняно з початком воєнних дій — з 32% до 17%. За останні місяці відкрито більш ніж 20 тисяч нових ФОПів. Це фактично відповідає показникам 2021 року», — зауважив Прем’єр-міністр. 

  Денис Шмигаль додав, що понад 215 тисяч підприємств обрали перехід на нову податкову систему, за якою ставка становить лише 2%. Це понад 44 тисяч юридичних осіб та 173 тисячі фізичних осіб-підприємців. Також завдяки розширенню програм кредитування під 0%, за словами очільника Уряду, спостерігається суттєвий ріст об’ємів кредитування, в тому числі на інвестиційні цілі.

   «З 24 лютого цього року майже 6 тисяч бізнесів по всій країні скористалися цією програмою, а загальна сума кредитування склала 20,5 млрд грн», — відзначив Денис Шмигаль. 

  Крім того, в межах програми державних гарантій на портфельній основі 15,4 млрд грн отримали українські аграрії. Як зазначив Прем’єр-міністр, загальний об’єм виданих їм коштів за всіма програмами склав 27 млрд грн. 

  «Ці кошти пішли на допомогу для більш ніж 10 тисяч сільгоспвиробників. Завдяки цим та іншим заходам держави та героїчній і самовідданій роботі наших аграріїв уже вдалося засіяти понад 10 млн гектарів ярими культурами», — сказав Денис Шмигаль. 

  Водночас Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд продовжує допомагати підприємствам, які потребують релокації. За його словами, переміщено вже 517 таких підприємств. Найбільше з них — це переробна промисловість.

  Денис Шмигаль: Уже понад 500 підприємств переміщено в безпечні зони, найбільше з них — переробна промисловість