• In English
 • Денис Шмигаль: Уряд допоможе сім’ям, що постраждали через пожежі на Луганщині
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 липня 2020 року о 15:19

  Ситуація з лісовими пожежами в Луганській області буде розглянута на засіданні Комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де  прийматимуться рішення про виділення необхідних коштів постраждалим. 

  Про це, відкриваючи сьогоднішнє засідання Уряду, заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

  «Сталася величезна трагедія, загинули люди. Від імені нашого Уряду висловлюю свої співчуття родинам та близьким загиблих», - заявив Прем’єр-міністр. 

  Він також наголосив, що завтра відбудеться засідання Комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де має розглядатись питання оцінки збитків та виділення коштів для постраждалих. «Сьогодні на місці пожежі безпосередньо перебували Президент України Володимир Зеленський, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. Оперативно на Луганщину були перекинуті рятувальники, повітряна і наземна техніка, до робіт залучені Збройні сили та Національна гвардія. На даний момент лишається три відносно незначних осередки займання, які локалізовані, але боротьба з вогнем продовжується», - проінформував Денис Шмигаль. 

  Основне завдання Уряду сьогодні, за його словами, допомогти людям, які втратили домівки і майно. «За попередніми оцінками, десятки будинків згоріли вщент. Тому даю доручення представникам місцевих органів влади і відповідним міністерствам підготувати попередній кошторис, щоб Уряд терміново виділив кошти постраждалим сім’ям. Кошти в резервному фонді є. На завтра на засіданні комісії ТЕБ і НС мають бути всі обрахунки. Відповідно будемо приймати рішення по виділенню необхідної суми коштів всім, хто цього потребує», - заявив Денис Шмигаль.

  Голова Національної поліції України Ігор Клименко, доповідаючи на засіданні, зазначив, що наразі Нацполіція розглядає три основні версії виникнення пожеж. «Це складні погодні умові, що призвели до пожеж. Друга версія – необережне поводження з вогнем, і третя версія - можливий підпал. Більш того, ми зараз перевіряємо версію можливого влучання снарядів з непідконтрольної території. Напередодні був обстріл трасуючими боєприпасами українського опорного пункту», - заявив голова Нацполіції. 

  За підсумками обговорення Уряд ухвалив протокольне доручення Луганській ОДА ВЦА спільно з ДСНС та іншими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування терміново забезпечити підрахунок завданих збитків. Мінекономіки після отримання розрахунків має підготувати проект рішення Кабінету Міністрів щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для компенсації.

  Денис Шмигаль: Уряд допоможе сім’ям, що постраждали через пожежі на Луганщині