• In English
 • Денис Шмигаль: Україна знає, що таке голод. І ми не хочемо, щоб через росію в 21 столітті помирали мільйони людей
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 листопада 2022 року о 19:03

  Через майже століття після Голодомору росія знову провокує штучний голод. Цього разу через блокаду українського продовольчого експорту. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час Міжнародного установчого саміту International Summit оn Food Security в межах гуманітарної програми Grain from Ukraine.

  Відкрив захід Президент України Володимир Зеленський. Загалом у саміті наживо та в онлайн-форматі взяли учать представники майже 30 країн та міжнародних організацій. Робочу групу з підготовки пропозицій щодо надання допомоги державам, які потерпають від гострої продовольчої кризи, очолює Андрій Єрмак.

  «Президент України Володимир Зеленський запропонував посилити гуманітарну складову українського зернового експорту, ініціювавши програму Grain From Ukraine. Україна та країни-учасниці будуть купувати українську аграрну продукцію та передавати її туди, де існує загроза голоду. І сьогодні ми всі зібрались тут, аби розпочати широку реалізацію цього проекту», — зазначив Денис Шмигаль.

  Ініціатива реалізується в партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою. Свою участь у програмі вже підтвердили більше 20 країн світу, які зібрали близько 150 млн доларів. Зі свого боку Уряд України на виконання указу Президента виділив 900 млн грн для закупівлі пшениці та кукурудзи для Республіки Судан, Республіки Ємен, Республіки Кенія та Федеративної Республіки Нігерія.

  «Україна знає, що таке голод. І ми не хочемо, щоб через росію та її нелюдські методи примусу до покори знову, вже в 21 столітті, помирали мільйони людей. Тому закликаю країни світу гуртуватися навколо ініціативи Президента України Grain from Ukraine», — зазначив Денис Шмигаль.

  Денис Шмигаль: Україна знає, що таке голод. І ми не хочемо, щоб через росію в 21 столітті помирали мільйони людей Денис Шмигаль: Україна знає, що таке голод. І ми не хочемо, щоб через росію в 21 столітті помирали мільйони людей Денис Шмигаль: Україна знає, що таке голод. І ми не хочемо, щоб через росію в 21 столітті помирали мільйони людей Денис Шмигаль: Україна знає, що таке голод. І ми не хочемо, щоб через росію в 21 столітті помирали мільйони людей Денис Шмигаль: Україна знає, що таке голод. І ми не хочемо, щоб через росію в 21 столітті помирали мільйони людей Денис Шмигаль: Україна знає, що таке голод. І ми не хочемо, щоб через росію в 21 столітті помирали мільйони людей Денис Шмигаль: Україна знає, що таке голод. І ми не хочемо, щоб через росію в 21 столітті помирали мільйони людей