• In English
 • Денис Шмигаль: Україна та Польща домовилися про спільні проекти в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 червня 2022 року о 17:42

  Польща підтримує вступ України до ЄС та НАТО, а також докладатиме зусиль, аби Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС вже цього червня. Про це йдеться у прийнятій спільній заяві урядів України та Польщі, повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу з Головою Ради міністрів Польщі Матеушем Моравецьким 1 червня.

  За підсумками міжурядових консультацій у Києві сторони підписали низку двосторонніх документів. Серед них — Спільна декларація між Міністерством фондів та регіональної політики Польщі та Міністерством розвитку громад та територій України.

  «Польща допоможе у питанні розвитку українських громад, як невід’ємної складової плану відновлення. Нам стане в пригоді досвід Польщі щодо впровадження європейських практик та ефективного використання європейських фондів на шляху до повноцінного членства в ЄС», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Також була підписана Спільна декларація Міністрів внутрішніх справ Республіки Польща та України щодо максимально щільної взаємодії на рівні прикордонних служб та Меморандум про співпрацю між Міністерствами енергетики України та Польщі щодо посилення кооперації у сфері енергетики.

  «Польща підтримує інтеграцію України в європейські енергетичні проекти, розвиток ринку газу та електроенергії в Україні. Крім того, наші країни погодилися щодо необхідності збільшення транскордонної торгівлі електроенергією та відновлення лінії електропередач Хмельницька АЕС — Жешув. Для України це вкрай важливий проект, який відкриє додаткові можливості експорту української електроенергії в Європу», — зауважив очільник українського Уряду.

  Серед іншого, сторони підписали Меморандум про створення спільної польсько-української комісії по налагодженню кооперації між підприємствами наших країн. Як відзначив Денис Шмигаль, ця комісія підготує рекомендації щодо формату створення Українсько-польського спільного підприємства з виготовлення зброї та військової техніки.

  «Це виведе нашу оборонну та військову співпрацю на новий рівень і дозволить створювати сучасні види оборонної зброї», — наголосив Прем’єр-міністр України.

  Денис Шмигаль повідомив, що серед підписаних документів є, зокрема, Меморандум про співробітництво між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерством клімату і навколишнього середовища Польщі.

  «У контексті Європейського зеленого курсу разом з Польщею ми домовилися посилювати співробітництво в питаннях боротьби зі змінами клімату, відповідального видобутку корисних копалин, відновлення природних ресурсів, а також захисту лісів і всього довкілля», — зазначив Глава українського Уряду.

  Крім того, Меморандум між міністерствами культури України та Польщі щодо співпраці в питаннях національної пам’яті, за словами Прем’єр-міністра України, дозволить в умовах плідного діалогу, вирішити всі пов’язані з минулим наших країн питання.

  Денис Шмигаль: Україна та Польща домовилися про спільні проекти в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку Денис Шмигаль: Україна та Польща домовилися про спільні проекти в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку Денис Шмигаль: Україна та Польща домовилися про спільні проекти в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку Денис Шмигаль: Україна та Польща домовилися про спільні проекти в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку Денис Шмигаль: Україна та Польща домовилися про спільні проекти в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку Денис Шмигаль: Україна та Польща домовилися про спільні проекти в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку Денис Шмигаль: Україна та Польща домовилися про спільні проекти в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку Денис Шмигаль: Україна та Польща домовилися про спільні проекти в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку