• In English
 • Денис Шмигаль: У 2021 році плануємо розпочати будівництво зрошувальних систем, які убезпечать аграріїв від несприятливих погодних умов
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 вересня 2020 року о 14:57

  Кабінет Міністрів України на черговому засіданні 2 вересня ухвалив рішення, спрямовані на розвиток національного агропромислового комплексу.

  Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Уряд починає уніфіковувати нормативну базу для екологічно безпечного зрошення, поливу та водовідведення.

  «Наші аграрії та фермери зверталися постійно до Уряду з проханням про створення ефективної системи будівництва зрошувальних проектів. Тому на наступний рік ми запланували разом з Президентом розширити програму «Велике будівництво» саме на створення зрошувальних систем у південних областях України», — наголосив Глава Уряду.

  На думку Прем’єр-міністра, такі системи мають збільшити урожайність та убезпечити аграріїв від несприятливих погодних умов.

  Також під час засідання Уряд схвалив проект закону, який передбачає зміни до законодавства в частині підтримки фермерських господарств.

  «Серед основних новацій, які ми пропонуємо — законодавчо визнати пріоритетність державної підтримки фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років. Бо у нас зараз більше 30 тисяч активних фермерських господарств і лише близько 500 з них очолюють молоді люди», — зауважив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду підкреслив, що кількість таких господарств має зрости щонайменше вдвічі у найближчі роки, і держава має їм активно допомагати.

  «Також ми пропонуємо чітке унормування складу земельних ділянок фермерських господарств та перелік отримувачів допомоги, що дасть змогу збільшити кількість одержувачів державної підтримки, зокрема на тих господарів, які орендують землі», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль: У 2021 році плануємо розпочати будівництво зрошувальних систем, які убезпечать аграріїв від несприятливих погодних умов