• In English
 • Денис Шмигаль та Едуард Хегер обговорили актуальні питання українсько-словацької співпраці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 травня 2021 року о 13:03

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва. Зустріч відбулася 28 травня в межах офіційного візиту очільника словацького Уряду в Україну.

  Сторони, зокрема, обговорили протидію пандемії COVID-19. Прем'єр-міністр України подякував Словаччині за надання допомоги в розмірі 600 тис. євро на закупівлю вакцини.

  Зі свого боку Едуард Хегер зауважив, що Словаччина активно просуває ініціативу поширення вакцин для сусідніх країн і продовжуватиме робити це надалі. Також він повідомив, що Словаччина передає дитячій лікарні «Охматдит» сертифікат щодо надання захисних засобів у розмірі 195 тисяч євро.

  Денис Шмигаль повідомив Главі Уряду Словаччини, що Україна працює над створенням цифрового національного «ковід-сертифіката».

  «Важливим є забезпечення його сумісності з відповідним сертифікатом в ЄС та ВООЗ. Необхідною є також наша взаємодія з ЄС щодо створення правової бази впровадження та взаємного визнання цих сертифікатів. Сподіваємося, Словаччина також сприятиме взаємному визнанню цифрових сертифікатів та створенню механізму спрощеного перетину кордонів з країнами ЄС в умовах пандемії», — відзначив очільник українського Уряду.

  Крім того, сторони торкнулися питання відновлення повноцінного функціонування Міжнародного аеропорту «Ужгород». Денис Шмигаль подякував Словаччині за початок процесу розблокування роботи аеропорту.

  «Підписання міжурядової угоди — це перший крок. Сподіваємося, що всі нормативні акти, які дозволять повноцінно використовувати аеропорт «Ужгород», будуть оперативно доопрацьовані», — зауважив Прем’єр-міністр України.

  Денис Шмигаль додав, що Уряд України вже фактично має підписані угоди з однією українською авіакомпанією щодо організації регулярного рейсу Київ — Ужгород і запропонував Едуарду Хегеру провести символічну зустріч на пункті пропуску спільного кордону.

  «Вважаю, це дасть поштовх розвитку прикордонного руху між нашими країнами», — наголосив очільник українського Уряду.

  Також Прем’єр-міністр України відзначив, що активізація залучення інвестицій в економіку України є одним із найважливіших завдань Уряду та запросив компанії зі Словаччини долучитися до розбудови індустріальних парків в Україні.

  Денис Шмигаль та Едуард Хегер під час зустрічі домовилися активізувати роботу українсько-словацької Змішаної Комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва.

  «Ми зацікавлені у проведенні чергового засідання Комісії цього року. Це буде передумовою для розвитку нашого економічного і науково технічного співробітництва», — зазначив Прем’єр-міністр України.

  Сторони також порушили питання ескалації ситуації, спричиненої російським нарощуванням сил на тимчасово окупованих територіях та вздовж державного кордону з Україною. Денис Шмигаль висловив вдячність Словаччині за чіткі сигнали підтримки, озвучені в розмові з Президентом України Володимиром Зеленським.

  Денис Шмигаль і Едуард Хегер також обговорили питання безпеки в Азово-Чорноморському регіоні та ситуацію в тимчасово окупованому Криму. Глава українського Уряду подякував словацькій стороні, зокрема Президенту Словаччини Зузані Чапутовій, за підтвердження участі в інавгураційному Саміті «Кримської платформи».

  Крім того, очільники урядів України та Словаччини торкнулися питання реалізації «Північного потоку-2». Денис Шмигаль наголосив, що активна протидія завершенню цього проекту на міжнародній арені є спільним інтересом.

  Глава українського Уряду подякував Прем’єр-міністру Словаччини за підтримку України її суверенітету й територіальної цілісності.

  Зі свого боку Едуард Хегер зазначив, що Україна є важливим партнером для Словаччини, і їхня країна повністю підтримує євроінтеграційні та євроатлантичні прагнення України.

  Денис Шмигаль та Едуард Хегер обговорили актуальні питання українсько-словацької співпраці Денис Шмигаль та Едуард Хегер обговорили актуальні питання українсько-словацької співпраці Денис Шмигаль та Едуард Хегер обговорили актуальні питання українсько-словацької співпраці Денис Шмигаль та Едуард Хегер обговорили актуальні питання українсько-словацької співпраці Денис Шмигаль та Едуард Хегер обговорили актуальні питання українсько-словацької співпраці Денис Шмигаль та Едуард Хегер обговорили актуальні питання українсько-словацької співпраці