• In English
 • Денис Шмигаль: Співпраця з ЄБРР дасть змогу збільшити ефективність державних інвестицій в інфраструктурні проекти
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 жовтня 2020 року о 18:18

  Уряд України і Європейський банк реконструкції та розвитку уклали угоду про зміцнення корпоративного управління.

  У середу, 7 жовтня, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та Керуючий Директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне підписали Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо запобігання корупції та сприяння прозорому та ефективному управлінню в державному секторі.

  «Співпраця з ЄБРР — це не лише фінансування, це також ефективне провадження реформ, інновації та розвиток для України та для кожного бізнесу, який з ним співпрацює. І підписання сьогоднішнього Меморандуму — це один із прикладів міцного партнерства», — сказав Прем’єр-міністр.

  Згідно з документом Уряд України та ЄБРР встановлюють стратегічне партнерство з метою посилення координації зусиль та співробітництва для досягнення спільних цілей у сфері запобігання корупції та забезпечення прозорого і професійного управління в державному секторі.

  Меморандум також передбачає реалізацію пілотного проекту в Державному агентстві автомобільних доріг України, в межах якого Укравтодор зобов’язується провести антикорупційну реформу. Уряд України та ЄБРР мають намір розробити детальний План дій із запобігання корупції для агентства, в якому будуть визначені пріоритетні напрями реформи та повний графік реалізації.

  «Партнерство Укравтодору та ЄБРР у питанні корпоративного управління та антикорупційних практик — це ще одне свідчення того, що в Україні є політична воля прибрати можливості для будь-якої корупції. Крім того, така співпраця з нашими партнерами дозволить збільшити ефективність державних інвестицій в інфраструктурні проекти», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль наголосив, що Уряд продовжує реформу корпоративного управління за найкращими практиками OECD та визначатиме державні підприємства, де планується проведення корпоратизації найближчим часом.

  Відповідно до Меморандуму Уряд України та ЄБРР погоджуються створити Керівний комітет високого рівня, що складатиметься з представників Офісу Президента України, Уряду, ЄБРР та відповідного державного підприємства або державного агентства. Керівний комітет займатиметься перевіркою прогресу спільної роботи, що виконуватиметься в рамках угоди, та координуватиме подальші дії щодо ширшої програми запобігання корупції.

  Зі свого боку Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне підкреслив, що це співробітництво в посиленні антикорупційних заходів у дорожньому секторі стане пілотним проектом і лакмусовим тестом для впровадження ширшої програми запобігання корупції та покращення управління для всіх українських державних підприємств та організацій державного сектору, яку підтримуватиме ЄБРР.

  Денис Шмигаль: Співпраця з ЄБРР дасть змогу збільшити ефективність державних інвестицій в інфраструктурні проекти Денис Шмигаль: Співпраця з ЄБРР дасть змогу збільшити ефективність державних інвестицій в інфраструктурні проекти Денис Шмигаль: Співпраця з ЄБРР дасть змогу збільшити ефективність державних інвестицій в інфраструктурні проекти Денис Шмигаль: Співпраця з ЄБРР дасть змогу збільшити ефективність державних інвестицій в інфраструктурні проекти Денис Шмигаль: Співпраця з ЄБРР дасть змогу збільшити ефективність державних інвестицій в інфраструктурні проекти Денис Шмигаль: Співпраця з ЄБРР дасть змогу збільшити ефективність державних інвестицій в інфраструктурні проекти Денис Шмигаль: Співпраця з ЄБРР дасть змогу збільшити ефективність державних інвестицій в інфраструктурні проекти