• In English
 • Денис Шмигаль обговорив євроінтеграцію України з Прем’єр-міністром Словенії
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 10 вересня 2021 року о 09:43

  Під час форуму «Європа: напрямок відбудова» в ході робочого візиту в Республіку Польща Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 9 вересня провів зустріч із Прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншею. Сторони обговорили поглиблення двосторонніх відносин та європейську інтеграцію України.

  Денис Шмигаль привітав Словенію із початком головування в Раді Європейського Союзу та підкреслив, що Україна розраховує на успішну реалізацію насиченого порядку денного Україна — ЄС.

  «Україна прагне зміцнювати та розвивати Східне партнерство шляхом реалізації конкретних та дієвих проектів. Розраховуємо на успішне проведення саміту Україна-ЄС у жовтні цього року та на підтримку Словенії в оновленні торговельної частини Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом», — зазначив очільник українського Уряду.

  Прем’єр-міністр також наголосив, що Україна очікує на укладення угоди з ЄС про Спільний авіаційний простір, і висловив сподівання, що Словенія посприяє в прискоренні цього питання.

  Денис Шмигаль зазначив Янезу Янші, що одним із важливих етапів євроінтеграції України є синхронізація української енергосистеми з європейською мережею ENTSO-E.

  «Ми завершили всі технічні питання і плануємо цієї зими відпрацювати у відокремленому режимі. Наша мета — це від’єднання від енергосистеми Білорусі та РФ та синхронізація з європейською енергетичною мережею у 2023 році», — зазначив Глава Уряду України.

  Прем’єр-міністри України та Словенії також обговорили розвиток торгово-економічних відносин між країнами. Денис Шмигаль запропонував провести дев’яте засідання Спільної українсько-словенської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

  Денис Шмигаль обговорив євроінтеграцію України з Прем’єр-міністром Словенії